• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.8
Спецпроєкти

Євросоюз завтра затвердить план постачання боєприпасів в Україну, — ЗМІ

Міністри закордонних справ країн-членів Європейського Союзу у понеділок, 20 березня, підпишуть план постачання снарядів в Україну

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив у своєму Twitter брюссельський кореспондент "Радіо Свобода" Рікард Йозвяк, повідомляє "ДС".

"Міністри закордонних справ ЄС мають підписати свій план боєприпасів для України завтра — з метою поставити 1 мільйон артилерійських снарядів для Києва протягом наступних 12 місяців", — написав він.

Журналіст також відзначив дипломатичний внесок Естонії у підписання цієї угоди.

Нагадаємо, 8 березня у Стокгольмі міністри оборони країн ЄС домовилися прискорити постачання артилерійських снарядів та закупити більше боєприпасів для допомоги Україні, але ще мають вирішити, як реалізувати ці плани.

Як повідомлялося, ЄС може використати короткостроковий інструмент спільних закупівель зброї з бюджетом у 500 мільйонів євро для прискорення промислового виробництва необхідних Україні 155-міліметрових боєприпасів.

Досі країни ЄС надали Україні 350 тисяч 155-міліметрових артилерійських снарядів, яких Київ потребує найбільше для утримання лінії оборони та початку очікуваного весняного контрнаступу.

За даними видання Financial Times, через дефіцит вибухових речовин Європа не може виготовляти більше боєприпасів для України. Нарощування виробництва снарядів може тривати близько трьох років.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua