• USD 36.6
  • EUR 37.9
  • GBP 44
Спецпроєкти

Євросоюз зміг накопичити більше газу, ніж планував, — ЗМІ

Різке зростання імпорту зрідженого газу до країн Європи на тлі незвичайно теплих погодних умов призвело до того, що у сховищах накопичили більше газу, ніж планувалося до початку опалювального сезону.

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Gas Infrastructure Europe, передає "ДС" із посиланням на Bloomberg.

Так, європейські сховища заповнені на 93,6%, а Німеччини – на 97,5% завдяки зусиллям Європи збільшити запаси.

За даними видання, у жовтні Північно-Західна Європа отримає 82 танкери ЗПГ, що на 19% більше, ніж у вересні. За даними суднових брокерів Fearnleys A/S, все більше суден продовжують своє перебування в так званих "плавучих сховищах", очікуючи зростання цін на паливо.

Індекс завантажених танкерів Bloomberg зріс до найвищого рівня з 2017 року. Іспанська Enagas SA вже попередила, що їй, можливо, доведеться обмежити обсяги прийому ЗПГ, тому що в компанії закінчуються потужності для зберігання енергоносія.

"Незважаючи на те, що це дає ринку певну втіху, у Німеччині це покриває попит лише на два місяці холодної погоди, тому Європі доведеться продовжувати залучати постачання ЗПГ", — звернули увагу в Bloomberg.

У ЗМІ пояснили, що таку тенденцію викликано теплими погодними умовами — країни Європи досі не почали використовувати газ для опалення домогосподарств.

Прогнозується, що несподівано вища температура повітря зберігатиметься до кінця листопада. Це означає, що Євросоюз встигне накопичити ще більше газу.

Як писала "ДС", єврокомісар з питань внутрішнього ринку Тьєррі Бретон заявив, що ЄС зміг успішно знизити споживання російського газу настільки, що дозволило досягти енергетичної незалежності від РФ.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua