• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.5
Спецпроєкти

"Забруднює простір": прем'єр Хорватії вибачився за президента-українофоба

Прем'єр-міністр Хорватії Андрій Пленкович вибачився у зв'язку з антиукраїнськими висловлюваннями президента країни Зорана Мілановича

Реклама на dsnews.ua

Пленкович наголосив, що заяви президента Хорватії не мають відношення до офіційної позиції уряду країни, передає "ДС" із посиланням на Dnevnik.

"Прошу вибачення перед Україною, яку ми поважаємо", – наголосив він.

Прем'єр зазначив, що політика Хорватії полягає у деескалації напруженості, запобіганні конфліктам та підтримці цілісності України. Пленкович також назвав нереалістичними заяви Мілановича про відкликання військових із НАТО.

"Я думав, що це говорить російський чиновник. Я не знаю, кого він має на увазі, солдатів там немає. Я не помітив, щоб вони були", – додав прем'єр.

Пленкович уточнив, що хорватських солдатів в Україні немає, а контингент, що знаходився в Польщі, вже повернувся в країну. Також він заявив, що президент Міланович "забруднює громадський простір".

"Ймовірно, у нього була тирада образ з серією епітетів, які вже два роки забруднюють простір, а потім багато хто це копіює і вважає це нормальним", — резюмував він.

Як повідомляла "ДС", раніше президент Хорватії Зоран Міланович виключив можливість направлення військових далі на схід Європи у складі підрозділів НАТО.

Міланович також назвав Євромайдан державним переворотом, під час якого вбили 50 людей. Він також стверджує, що Україні не має місця в НАТО.

За ці висловлювання Мілановича було внесено до бази сайту "Миротворець".

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua