• USD 29.3
  • EUR 31.2
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

Загроза вторгнення Росії: Прем’єр Польщі висловив розчарування позицією Німеччини

Прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький висловив розчарування через позицію Німеччини у зв’язку з її політикою блокування поставок зброї Україні на тлі нарощування військ Росії

Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні Моравецького в Facebook, передає "ДС".

"З тривогою спостерігаю за ситуацією в Україні та за реакцією наших сусідів з Німеччини перед загрозою з боку Росії. Великим розчаруванням, серед іншого, є відмова Німеччини у згоді на постачання зброї з Естонії державі, яка готується захищатися від агресора", — заявив Моравецький.

"На жаль, чорний сценарій, про який ми давно попереджали, має місце — будівництво "Північного потоку-2", газовий шантаж Росії, мільярди, вкладені Путіним в Європі, а також гроші, "вкладені" у колишніх політиків та лобістів, дають йому інструменти тероризувати інші європейські країни", — додав польський прем’єр-міністр.

Він підкреслив, що голос Польщі сьогодні на боці київських сусідів. 

"Ми стоїмо на боці української свободи, демократії, безпеки та права українців суверенно вирішувати долю свого народу. Ми також на боці миру. Економічні та енергетичні інтереси якоїсь європейської країни не можуть розглядатися як привід для агресії проти нашого сусіда", - заявив Матеуш Моравецький.

Як писала "ДС", Німеччина відмовляється видавати Естонії дозвіл на експорт зброї, виробленої в Німеччині, в Україну. Новий глава МЗС Німеччини Анналена Бербок заявила, що не підтримує постачання будь-якої зброї Україні.

Зазначимо, німецькі експерти закликали уряд Німеччини "корінним" чином змінити політику щодо Росії, яка досі була надто "м'якою" і недостатньою для припинення агресивної політики Кремля.

Генерал-лейтенант армії США Бен Ходжес, на тлі заборони на постачання оборонного озброєння Україні, заявив, що Німеччина не справляється з роллю лідера Європи.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua