• USD 36.6
  • EUR 35.2
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

"Закінчилася б абсолютною перемогою Росії": Моравецький про те, чому не треба допомагати як Німеччина

Росія вже давно перемогла б Україну, якби решта так допомагала силам оборони, як це начебто неспішно і в невеликих обсягах робить Німеччина – перша економіка Європи

Матеуш Моравецький
Матеуш Моравецький
Реклама на dsnews.ua

Про це прем'єр-міністр Польщі Матеуш Моравецький написав у колонці для The Spectator, передає "ДС".

"Якби Європа посилала Україні зброю в таких же масштабах і такими ж темпами, як Німеччина, війна давно закінчилася б – абсолютною перемогою Росії", – заявив він, і додав, що "Європа в цьому випадку виявилася б напередодні чергової війни".

За його словами, будь-який голос на Заході про те, що "треба обмежити постачання зброї в Україну" або послабити санкції, або "привести до діалогу "обидві сторони" (тобто агресора та його жертву) є ознакою слабкості Путіна".

"А правда в тому, що Європа набагато сильніша за Росію", – підкреслив він, додавши, однак, що Європі "потрібно прокинутися".

Прем'єр Польщі додав, що якщо в Європі справді хочуть поговорити про демократичні цінності, то "настав час великої розплати із совістю Європи".

"Занадто довго найважливішою цінністю для багатьох країн була низька ціна на російський газ. Однак тепер ми знаємо, що він міг бути таким низьким тому, що до нього не було додано "податок на кров", який сьогодні платить Україна", – зазначив він.

Як писала "ДС", канцлер Німеччини Олаф Шольц відкидає закиди щодо скорочення підтримки України зброєю і обіцяє продовжувати надавати таку допомогу.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua