• USD 36.6
  • EUR 38.3
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Заявка України на вступ до НАТО застала адміністрацію Байдена зненацька, — Politico

Подача президентом Володимиром Зеленським заявки про прискорений вступ України до НАТО стала несподіванкою для адміністрації президента США Джо Байдена

Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у матеріалі видання Politico, передає "ДС".

"За словами двох американських чиновників, знайомих із внутрішніми дискусіями, заява України про те, що вона прагне прискореного вступу до НАТО, стала несподіванкою для адміністрації Байдена", — йдеться в повідомленні.

Як пише видання, спікер Палати представників США Ненсі Пелосі не підтримала запит України на прискорений вступ до НАТО через кілька годин після того, як президент Володимир Зеленський зробив відповідну заяву.

Так, на запитання Politico, чи підтримує вона вступ України до НАТО, Пелосі відмовилася чітко схвалити заявку, але сказала, що підтримує "гарантії безпеки" для України.

"Ми дуже віддані демократії в Україні. Давайте виграємо цю війну. Але я була б за те, щоб Україна мала гарантії безпеки", — цитує видання Пелосі.

Водночас радник президента США з національної безпеки Джейк Салліван заявив, що "зараз не час для проведення процесу прийняття України до НАТО".

На його думку, найкращим шляхом підтримки України є практична підтримка "на землі". А вже процес у Брюсселі краще буде реалізувати в інший час. При цьому він наголосив, що США не відмовляються від підтримки політики "відчинених дверей" для НАТО.

"Усі рішення про вступ мають вирішуватися між 30 країнами-членами та державами, які бажають приєднатися", — додав Салліван.

Нагадаємо, президент Володимир Зеленський 30 вересня заявив, що Україна подає заявку на вступ до НАТО за процедурою, яка "відповідатиме нашому значенню для захисту всієї нашої спільноти", тобто у пришвидшеному порядку.

Для вступу країни до НАТО необхідне схвалення всіх членів Альянсу, яких наразі 30.

Палата представників США у п'ятницю схвалила виділення Україні фінансової допомоги в розмірі 12,3 мільярда доларів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua