• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

Зеленський поспілкувався із новообраним президентом Швейцарії: про що говорили

Український лідер Володимир Зеленський привітав Іньяціо Кассіса із вступом на посаду президента Швейцарії

Іньяціо Кассіс
Іньяціо Кассіс
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні на Twitter-сторінці Зеленського, передає "ДС".

"Привітав Іньяціо Кассіса зі вступом на посаду Президента Швейцарії. Обговорили ситуацію безпеки навколо України. Обмінялися думками щодо боротьби з пандемією COVID-19. Домовилися продовжити тісну взаємодію з підготовки 5-ї Конференції з реформ в Україні в Лугано", — написав Зеленський.

Зазначимо, за рішенням парламенту Швейцарії, з 1 січня 2022 року 60-річний Іньяціо Кассіс замінить на посади президента Гі Пармелена. Кассіс — лікар за освітою. Свого часу входив до Національної ради Швейцарії і був віцепрезидентом Медичної асоціації країни. У 2017 році політик очолив швейцарське МЗС. З 1 січня 2021 року був віцепрезидентом країни.

Посаду президента у Швейцарії по черзі займають члени Федеральної ради (уряду), що складається із семи міністрів. Результат виборів, що відбулися, був визначений консенсусом найбільших партій, що входять в уряд, і зміна президента не позначиться на політиці країни, оскільки проблеми вирішуються в уряді колегіально. Президент у Швейцарії не є главою держави. — таку прерогативу надано Федеральній раді.

Редактор: Євген Журавльов
    Реклама на dsnews.ua