• USD 36.6
  • EUR 36.2
  • GBP 41.4
Спецпроєкти

Зима близько: у Гаазі просять точково звільнити від санкцій проти РФ

Місто Гаага (Нідерланди) має намір запросити тимчасове вилучення із санкцій ЄС проти Росії через необхідність терміново знайти заміну російському газу напередодні зими

Реклама на dsnews.ua

Наразі місто має угоду з російським "Газпромом", передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

Санкції ЄС проти Росії зобов'язують уряди та інші державні органи припинити контракти з російськими компаніями до 10 жовтня.

Влада Гааги заявила, що провела загальноєвропейський тендер у червні та липні, але не залучила жодної пропозиції від потенційних постачальників.

"Індивідуальні переговори з постачальниками обов’язково приведуть до угоди", — написала в листі міській раді олдермен Саскія Бруїнс, але, за її словами, це відбудеться не раніше остаточного терміну 10 жовтня.

"Ми проситимемо звільнення від нашої поточної домовленості до 1 січня 2023 року, щоб гарантувати безпеку поставок і полегшити переговори", — сказала вона.

Бруїнс впевнена, що відстрочку дозволять, оскільки Гаага виконала умову проведення своєчасного тендеру без позитивного результату.

Однак вона додала, що будь-який новий контракт, який має набути чинності 1 січня, буде значно дорожчим, ніж нинішня домовленість міста з "Газпромом".

Гаага є одним із багатьох нідерландських муніципалітетів, які мають енергетичний контракт із "Газпромом", але першою повідомила, що проситиме звільнення від санкцій.

Як повідомляла "ДС", уряд Канади прийняв рішення передати Німеччині підсанкційні турбіни Siemens, що залишилися, для газопроводу "Північний потік". Таким чином влада хоче відібрати у керівництва Росії привід для "очорніння" санкцій.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua