• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

Злочин сталінізму: Штайнмаєр схвалив визнання Голодомору геноцидом

Президент Німеччини Франк-Вальтер Штайнмайєр висловився на підтримку проекту резолюції низки фракцій Бундестагу про визнання Голодомору 1932-33 рр. геноцидом українського народу

Фото з відкритих джерел
Реклама на dsnews.ua

Про це президент заявив в інтерв'ю "Німецькій хвилі", повідомляє "ДС".

Штайнмаєр сказав, що він "дуже-дуже вдячний" парламентським фракціям СДПН, "зелених" та ВДП, а також опозиційній фракції ХДС/ХСС за спільно розроблену ними резолюцію.

"Це була навмисна стратегія сталінського режиму в 1932 і 1933 роках — вморити голодом частину населення тодішнього Радянського Союзу", — зазначив глава німецької держави.

Штайнмаєр знову рішуче засудив війну Росії проти України, наголосивши, що вона ведеться проти цивільного населення.

"Ми маємо справу не лише з жорстокою агресивною війною, яка ведеться військовими засобами проти української армії. Але ми маємо справу — і чим ближче до зими, тим помітніше це ставатиме — з жорстокою атакою на критичну інфраструктуру і тим самим, звісно, на цивільну населення", — зазначив він.

Президент ФРН висловив глибоке занепокоєння становищем людей у зоні бойових дій і відкинув заклики до переговорів про припинення вогню як "легковажні". За його словами, на даний момент припинення вогню означало б, що "Росія збереже окуповану територію за собою і тим самим буде дано добро на порушення кордонів, нехтування міжнародним правом та захоплення землі".

Резолюцію про визнання Голодомору геноцидом українців буде розглянуто у Бундестазі 30 листопада.

Як писала "ДС", 24 листопада Парламенти Ірландії та Молдови офіційно визнали Голодомор геноцидом українського народу.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua