• USD 36.6
  • EUR 38.5
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

ЗМІ дізналися про нову тренувальну місію: ЄС навчить 15 тисяч українських військових

Європейський Союз готує нову тренувальну місію в рамках якої проводитиметься навчання 15 тисяч українських військових

Реклама на dsnews.ua

За даними джерел Spiegel, відповідної домовленості було досягнуто представниками країн-членів Євросоюзу, передає "ДС" з посиланням на "Європейську правду".

За словами дипломатів, які беруть участь у переговорах, 3 тисячі українських солдатів мають пройти спеціальну підготовку, наприклад, тактичну бойову підготовку для командирів або курси для інженерів.

Плани місії, які голова дипломатії ЄС Жозеп Боррель запропонував наприкінці серпня, мають визначити вже в середині жовтня. За словами дипломатів ЄС, тоді все може йти дуже швидко.

Досі окремі країни ЄС навчали українців у рамках двосторонніх проектів. Бундесвер у Німеччині навчав команди для систем озброєння, що поставляються Берліном, таких як Panzerhaubitze2000 або зенітна установка Gepard.

Якщо ЄС затвердить місію, яку назвуть "Місія військової допомоги Європейського Союзу" (EUMAM), діяльність окремих держав буде об'єднана, що дозволить поліпшити координацію.

У кулуарах виникли певні розбіжності щодо деталей планування місії. Польща запропонувала створити своєрідний центральний тренувальний табір для українців поблизу кордону з Україною. За словами військових, поляки хотіли навчати там цілі бойові групи до батальйону.

Німеччина не підтримала такий формат. У Бундесвері кажуть, що створення великого тренувального табору лише у Польщі потребуватиме багато часу, і що такий табір має бути ретельно захищений від можливого шпигунства з боку російських спецслужб, а також від можливих нападів чи диверсій. Як доказ наводяться конкретні свідчення того, що за навчанням українських солдатів у Вільдфлексені спостерігала Росія за допомогою безпілотників.

У результаті попередньо вирішено, що поляки створять на кошти ЄС щось на кшталт невеликого штабу, що на військовому сленгу називається "штабом сил". Замість центрального тренувального табору у країнах ЄС мають бути організовані окремі курси.

Німеччина вже планує власні навчальні курси у Бундесвері. Наприклад, армія могла б навчати українських командирів тактиці у центрі бойового моделювання, а сапери, медики та інші фахівці також мають проходити навчання у Німеччині.

Остаточні деталі місії EUMAM мають бути узгоджені у Брюсселі наступного тижня. Потім рішення щодо проекту має бути ухвалене на наступному офіційному засіданні Ради ЄС 17 жовтня.

Як повідомляла "ДС", у середині вересня Україна прийняла пропозицію Данії щодо навчання українських військовослужбовців.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua