• USD 36.6
  • EUR 40.2
  • GBP 44.9
Спецпроєкти

ЗМІ назвали щоденні втрати Росії від стелі нафтових цін

Щоденні втрати Росії від запровадженого обмеження цін на нафту досягають $172 млн

Реклама на dsnews.ua

Про це свідчать дані Гельсінського центру досліджень енергетики та чистого повітря (CREA), передає "ДС" з посиланням на Bloomberg.

"Заборона ЄС на нафту та обмеження цін на нафту нарешті почали діяти, і вплив настільки ж значний, як і очікувалося", — сказав провідний аналітик CREA Лаурі Міллівірта.

Дослідники також зазначають, що з 5 лютого набуде чинності стеля цін на продукти нафтопереробки з Росії. Тоді добові втрати агресора збільшаться до $280 млн.

На думку експертів, ліміт на ціну необхідно знижувати. Якщо він складе $25 за барель, то витрати Росії на виробництво та транспортування перевищуватимуть дохід від постачання. Це збільшить щоденні втрати додатково на 100 млн євро.

Нагадаємо, 3 грудня Рада Європейського Союзу ухвалила рішення про встановлення граничної ціни на нафту, що експортується з Росії, на рівні 60 доларів США за барель.

Президент України Володимир Зеленський назвав це рішення "слабкою позицією" Заходу. Глава держави наголосив, що це лише питання часу, коли все одно доведеться застосовувати сильніші інструменти.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua