• USD 36.6
  • EUR 39.7
  • GBP 45.2
Спецпроєкти

ЗМІ повідомили ім'я майбутнього міністра оборони Німеччини

Міністр внутрішніх справ Нижньої Саксонії Борис Пісторіус стане новим федеральним міністром оборони

Борис Пісторіус
Борис Пісторіус
Реклама на dsnews.ua

Про це йдеться у повідомленні каналу ARD, передає "ДС".

Він стане наступником політика СДПН Крістіне Ламбрехт, яка пішла у відставку. Міністр оборони, яку критикували протягом декількох місяців, написала в понеділок вранці, що вона попросила Шольца звільнити її.

Пісторіус є міністром внутрішніх справ і спорту Нижньої Саксонії з 2013 року. До цього він отримав досвід роботи на муніципальному рівні, обіймаючи, зокрема, посаду мера міста Оснабрюк.

Він є членом СДПН з 1976 року.

Як зазначає Spiegel, завдяки своїй прямолінійності Пісторіус вважався одним з найпопулярніших міністрів у Нижній Саксонії. В останні роки він також був найпомітнішим з міністрів внутрішніх справ СДПН, добре пов'язаний з органами безпеки і добре обізнаний з політикою щодо біженців.

На новій посаді на Пісторіуса чекають величезні завдання. Стан військ оцінюють як жалюгідний, а з огляду на російський напад на Україну існує нагальна потреба в реструктуризації Бундесверу. Міністерство оборони також вважається дуже стійким до змін.

Раніше Пісторіус закликав до конфіскації майна російських олігархів.

"Ми повинні наслідувати приклад Канади і не лише заморозити активи олігархів, які знаходяться в санкційному списку ЄС проти Росії, а й конфіскувати їх і використати для гуманітарної допомоги та відбудови України", – сказав Пісторіус на початку літа 2022 року.

Водночас він став на захист канцлера Олафа Шольца від критики про те, що він занадто вагається, якщо йдеться про війну Росії проти України. Шольц робить хорошу роботу, яка врешті-решт завжди виявляється правильною, сказав він.

З призначенням Пісторіуса уряд перестає бути гендерно збалансованим. Канцлер Олаф Шольц на початку свого перебування на посаді заявив, що чоловіки і жінки складають половину суспільства — і тому жінки також повинні мати половину влади. У коаліції ще до оголошення нового призначення в СДПН лунали голоси про те, що паритет повинен і надалі зберігатися. Якщо Шольц захоче зберегти паритет, знадобиться ще одна перестановка в уряді.

Як писала "ДС", 6 лютого 2022 року Ламбрехт відмовилась постачати зброю Україні на тлі можливого вторгнення Росії, адже Берлін виступав за "мирний шлях вирішення конфлікту".

Вже 12 вересня 2022 року політикиня стверджувала, що обмежене постачання зброї Україні, за яке німецький уряд часто піддають критиці, пов’язане з недостатньою кількістю озброєння в самій Німеччині, де впродовж років спостерігалася тенденція до скорочення армії.

1 жовтня 2022 року Ламбрехт відвідала Одесу, де її зустрів міністр оборони України Олексій Резніков.

6 грудня 2022 року Міністри оборони Польщі та Німеччини Маріуш Блащак і Крістіне Ламбрехт обговорили розміщення зенітно-ракетних комплексів Patriot на польській території, що означало відмову від пропозиції передати їх Україні.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua