• USD 36.6
  • EUR 37.2
  • GBP 44.2
Спецпроєкти

ЗМІ пророкують Росії дефолт у найближчі години

На Росію очікує дефолт у найближчі години, оскільки завершується пільговий період за боргами по платежах за облігаціями на суму близько $100 млн, які були заблоковані в рамках санкцій

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляють джерела видання Bloomberg, передає "ДС" із посиланням на "РБК-Україна".

Видання зазначає, що офіційної заяви не буде, і Росія вже заперечує це визначення, але якщо інвестори не отримають свої гроші до встановленого терміну, у понеділок, 27 червня, вранці настане дефолт.

Поки що це в основному символічна подія, враховуючи, що Росія вже є економічним, фінансовим та політичним ізгоєм у більшості країн світу. Але це показує, як США, Європа та інші країни закрутили гайки з моменту початку вторгнення в Україну, щоб унеможливити ведення нормальної фінансової діяльності для Росії практично неможливим.

Для Росії це буде перший іноземний дефолт з відмови більшовиків від боргів царської епохи 1918 року. На початку 2022 РФ була дуже близька до такого моменту, але їй вдалося врятуватися в останній момент, перейшовши на інші способи оплати. Цей альтернативний шлях був згодом перекритий у травні — лише за кілька днів до настання терміну виплати 100 млн доларів — коли США закрили лазівку для санкцій, яка дозволяла американським інвесторам отримувати платежі за суверенними облігаціями.

Тепер питання полягає в тому, що буде далі, оскільки ринки зіткнулися з унікальним сценарієм дефолту позичальника, який готовий та має ресурси, щоб заплатити, але не може.

"Оголошення дефолту — це символічна подія. Російський уряд уже втратив можливість випускати боргові зобов'язання, деноміновані в доларах. Вже зараз Росія не може займати у більшості зарубіжних країн", — заявив економіст дослідницького інституту Nomura у Токіо Такахіді Кіучі.

Як повідомляла "ДС", уряд США очікує, що вплив прогнозованого дефолту Росії на американську та світову економіку буде мінімальним.

Редактор: Марія Чиренко
    Реклама на dsnews.ua