Для тех,
кто не делает
поспешных выводов

Вивчаємо корисні звички разом: шість лайфхаків для успішних та сучасних мам

Понедельник, 23 Декабря 2019, 09:30
Nestle в Україні реалізує проект "Абетка харчування", який спрямовано на навчання школярів основам раціонального харчування
Вивчаємо корисні звички разом: шість лайфхаків для успішних та сучасних мам

Програма є частиною глобальної ініціативи "Nestle Здорові діти", яка впроваджена у 84 країнах світу. І ми раді поділитись порадами як залучити дітей до здорового харчування.

Сімейний підхід або з чого почати?

Є чудова новина - кожна дитина може полюбити овочі та фрукти й почати харчуватися правильно. Ще одна новина - ви не зможете навчити дитину здорових звичок, якщо самі при цьому плекаєте любов до смаженого, солодкого та перекусів нашвидкуруч. Здорове харчування - справа сімейна!

Тому насамперед необхідно зробити здорові звички правилами всієї сім'ї. Це неодмінно згуртує вас та покращить самопочуття усіх членів родини!

П'ємо воду

Ми радимо завжди тримати на столі ємність з водою. А щоб дітлахам було цікавіше засвоїти цю корисну звичку, пропонуємо додати гри! Ви можете додавати у воду шматочки яскравих фруктів, м'яту або маленькі кубики ягідного льоду - це виглядатиме привабливо для ваших малюків.

Також радимо пограти у цікаву гру "Хто я?". Необхідно роздрукувати картку із зображенням тварини та наклеїти її на дно під склянкою. Кожного разу, коли дитина підніматиме склянку, щоб випити води, вона повинна запитувати у вас: "Вгадай, хто я?", а ви зі свого боку робите спроби здогадатися зі словами: "Випий води та покажи мені знову".

Готуємо цікаво!

Ми знаємо, як нелегко іноді догодити маленьким гурманам з їжею. Використовуйте свою винахідливість і креатив у приготуванні та подачі страв і помітите, як зміниться дитяча реакція. Ви можете готувати звичні страви, однак цікава "дитяча" подача страви може додати настрою та апетиту усім членам сім'ї. Це займе мінімум часу, якщо ви завчасно сплануєте орієнтовний раціон на день. У вашому щоденному раціоні повинні бути овочі та зелень, цільнозернові каші, молочні продукти, нежирне м'ясо та фрукти.

Навчіть дитину любити овочі

У дитинстві одиниці з нас обожнювали броколі або селеру. Фахівці стверджують, що відсутність потягу до овочів у ранньому віці - це цілком природно. Згідно з дослідженнями маленьким дітям іноді доводиться куштувати один і той самий продукт до 10 разів, перш ніж він почне їм подобатись. Саме тому не варто здаватися після першої спроби приготувати овочевий суп для дитини. Вдосконалюйте рецепт та продовжуйте готувати, адже овочі - це одна з найважливіших складових дитячого раціону.

Готуємо разом

Ми впевнені, що найкраще смакує та страва, яка приготована дітьми та батьками разом! А чи знаєте ви, як саме це впливає на звички дитини? Вивчено, що діти, які допомагають батькам у приготуванні їжі, обирають овочі та фрукти частіше, ніж ті, які рідко бувають на кухні. Спільне готування їжі - прекрасний шанс з'єднатися з сім'єю та залучити дітей до веселих досліджень їжі.

Ось кілька порад, як зробити цей процес цікавим та корисним:
- не переймайтеся через безлад на кухні,
- складіть кулінарний план разом із дитиною,
- додайте творчості та прикрасьте страву так, як порадить ваш юний шеф-кухар.

Спорт - це просто!

Фізичні навантаження впливають не лише на стан тіла, а й на психіку дитини. Фізичні вправи також стимулюють транспортування кисню до мозку. А це покращує увагу, настрій та процеси мислення. Дуже важливо з дитинства прищепити любов до фізичної активності. Для цього використовуйте різноманітні ігри на свіжому повітрі, дитячі спортивні гуртки та власний приклад, врешті-решт. Сімейні прогулянки та пробіжки, розмови про спорт - і ще одна корисна звичка сформована!

Больше новостей об общественных событиях и социальных проблемах Украины читайте в рубрике Общество