• USD 28
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Щеплення в прямому ефірі. Як Степанов з вакциною президента і міністрів підставив

Влада вирішила підняти інтерес до вакцинації, прищепивши чиновників. Але бажаючих поки немає

Максим Степанов
Максим Степанов / Facebook.com
Реклама на dsnews.ua

Історія з вакцинами в Україні цілком тягне на непоганий трилер: спершу все милостиво і бравурно, потім різкий поворот сюжету, і в підсумку глядач дивується «А що це, власне, було?». Весь минулий рік українців переконували, що вже в нашій країні з вірусом борються так, як ніде. І вакцини у нас будуть вчасно, причому самі що ні на є якісні. Потім в світі стартувала вакцинація, а українців продовжували запевняти, що все у нас за планом. Потім виявилося, що «самі що ні на є якісні» вакцини від коронавірусу перетворилися в китайські, потім був скандал з домішкою корупції, потім китайська вакцина, за яку вже ніби як було сплачено з бюджету, перетворилася в індійську, за якою особисто літав міністр Степанов. І сміх, і гріх, як кажуть.

Але на цьому пригоди української вакцинації від ковіду зовсім не закінчилися. Оскільки міністр гордо привіз в Україну вкрай дивний препарат, який сама Індія роздає країнам третього світу, довіра до антіковідного плана влади, і так підірвана майже дощенту, просто завалилася. Медики, які першими повинні були отримати вакцину, щепитися відмовляються. Просто тому, що не розуміють — що саме їм збираються колоти, в яких умовах це все було привезено і не корисніше просто вколоти фізрозчин.

Оскільки пояснювати суспільству, що саме відбувається в країні, наша влада не навчена, то серед населення наростають вкрай негативні реакції. Ще до історії з китайсько-індійськими вакцинами мало не половина українців не горіла бажанням робити щеплення від ковіду. А після переможної появи в країні CovidShield кількість бажаючих отримати щеплення стало зменшуватися зі швидкістю світла.

І в хід нарешті пішла агітаційна кампанія. Ну, як пішла... «Тихо, тихо повзи, равлик, по схилу Фудзі вгору, до самих висот!». Зрозумівши, що самі медики з побоюванням поглядають на диво-вакцину з Індії, влада вирішила, що треба, мабуть, самим подавати приклад. Той факт, що в інших країнах саме високопоставлені чиновники першими прищеплювалися від ковіду, щоб розвіяти страхи звичайних громадян, нашим можновладцям, судячи з усього, був невідомий.

Про те, що першим зробити щеплення від ковіду повинен президент Зеленський, сурмили на всіх кутках ще до появи вакцини. Але ось замість Pfizer привезли CovidShield — і ентузіазм вщух. Станом на ранок 27 лютого в країні було щеплено трохи більше трьох тисяч чоловік. У мережі вже почали ходити меми, що з такими темпами привезеної Степановим вакцини вистачить на два роки .

Реклама на dsnews.ua

І тоді владні уми нарешті придумали вкрай оригінальний хід: треба вакцинувати чиновників! На шостий день після початку масової вакцинації міністр Степанов, за чутками, заявив, що приклад повинні подати міністри. І показово прищепився в прямому ефірі. Деякий черв'ячок сумніву, звичайно, гризе: чи не прихопив Степанов в кишеню за кордоном флакон-другий якоїсь «неіндійскої» вакцини. Власне, цей черв'ячок буде гризти будь-якого українця, якому тепер доведеться спостерігати за тим, як чиновники різних мастей, закочуючи очі і прикусивши нервові губи, отримують свою дозу вакцини від коронавирусу. З іншого боку, подейкують, що міністр Степанов своєю ідеєю показово вакцинувати чиновників неабияк підставив колег по владі: ну не хочуть міністри і співтовариші відчувати на собі чудо індійської фармацевтики. І той факт, що величезна частка ліків в українських аптеках зроблена саме в Індії, вже і не аргумент зовсім.

Після урочистої вакцинації Степанов заявив, що наступний на черзі — президент. І хоч раніше Зеленський заявляв, що вже перехворів, а є ті, кому вакцина потрібніша, навряд чи йому вдасться уникнути цієї долі. Втім, ви ж пам'ятаєте про кишені Степанова?

    Реклама на dsnews.ua