• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Правила редакції

Редакційна політика «Ділової столиці». Чому нам варто довіряти

«Ділова столиця» — незалежний інформаційний проект, що є частиною Видавничого дому «Картель». З 2001 року ми пройшли шлях від першої щотижневої ділової газети до аналітичного онлайн-видання, що висвітлює широкий спектр подій та явищ як в Україні, так і в світі, а також пояснює контекст цих подій. Втілюючи в життя гасло «Для тих, хто не ухвалює поспішних рішень», ми не лише інформуємо – ми надаємо різні погляди на інформацію, аби наші читачі могли скласти власну думку про важливі події, проаналізувати поточні тенденції та передбачити подальший розвиток ситуації. Наша головна перевага – глибока експертна оцінка всіх тем, які ми висвітлюємо.

У своїй роботі ми керуємось принципами об’єктивної та незалежної журналістики, ставлячи на перше місце інтереси суспільства. Ми поважаємо демократичні цінності, права та свободи людини, відстоюємо суверенітет та територіальну цілісність України. Ми дотримуємось стандартів журналістської професії, аби наші читачі отримували якісний контент, мали змогу вдумливо та критично сприймати події та явища. Більшість команди «Ділової столиці» працює в засобах масової інформації не один десяток років, тому ми справді знаємо, про що і як слід писати. Водночас ми відкриті до нових проектів та рішень.

«Власть денег»

Сайт «Ділової столиці» також є майданчиком для публікації матеріалів журналу «Власть денег». Щомісяця журнал пропонує читачам рейтинги компаній та топ-менеджерів, присвячені різним аспектам ведення бізнесу. При укладенні рейтингів використовуються різноманітні методики, включаючи експертні опитування та онлайн-голосування. Журнал пропонує інтерв’ю з представниками бізнес-середовища, а також аналітичні матеріали експертів на економічну та геополітичну тематику. Ми долучаємось до формування конкурентного та прозорого бізнес-середовища в Україні.

Наші принципи

Достовірність та оперативність

«Ділова столиця» ретельно стежить за достовірністю та точністю інформації, що використовується під час підготовки матеріалів сайту. Ми використовуємо як публічні, так і власні джерела інформації задля якомога об’єктивнішого та повнішого інформування читачів. Ми ретельно ставимось до дотримання авторських прав, тому не займаємось плагіатом. Вся інформація, отримана із зовнішніх джерел, обов’язково містить посилання на ці джерела у вигляді згадки джерела та гіперлінка. Посилання на анонімні джерела можливе лише у випадку, коли наша команда впевнена у надійності такого джерела. Всі фото та відеоматеріали публікуються із зазначенням авторства або джерела.

«Ділова столиця» робить все можливе, аби якомога оперативніше інформувати читачів про суспільно значущі події. Водночас оперативність відходить на другий план, коли йдеться про якість — наші читачі мають отримувати достовірну та точну інформацію. Ми впевнені, що не так важливо бути першим, хто повідомить інформацію, як бути першим, хто дасть читачам її експертну оцінку.

Ми докладаємо усіх зусиль, аби наші матеріали були достовірними, однак кількість інформації, яку обробляє редакція, постійно зростає. Тож ми, як і всі інші, маємо право на помилку і на те, аби її виправити. Матеріали, в яких виявлено фактологічні або інші помилки, зокрема, при цитуванні конкретних осіб або інших засобів масової інформації, відповідно маркуються, а читачам надається можливість отримати оновлену інформацію.

Неупередженість

«Ділова столиця» у своїй роботі керується виключно інтересами читачів, тому не виступає на боці будь-яких політичних сил, компаній чи громадських організацій — наша критика, як і наше схвалення, завжди аргументовані. Ми не займаємось пропагандою – ми надаємо читачам факти та експерті оцінки, що дозволяють зробити власні висновки. Наші журналісти та редактори чітко розмежовують робочі інтереси та власні політичні і особисті переконання. У випадку, якщо у журналіста або редактора виникають сумніви у неупередженості подачі інформації, ми консультуємось з юристами та експертами.

Дотримання моральних та етичних норм

«Ділова столиця» не пропагує насилля, ненависть та будь-які форми дискримінації. Відстоювання прав та свобод людини, її честі та гідності є одними з ключових цінностей у нашій роботі. У наших матеріалах немає ксенофобських чи расистських висловлювань, ми дотримуємось гендерної рівності, права на недоторканість особистих кордонів. Водночас у випадку, якщо така інформація є суспільно значущою, редакція залишає за собою право її оприлюднити.

Експертність

Кожен з наших авторів має власний експертний погляд на події в галузі, на якій спеціалізується. Водночас ми пропонуємо читачам думки визнаних експертів у різних сферах – використовуємо їх при підготовці новинних та аналітичних матеріалів, публікуємо розмови із експертами на актуальні теми у рубриці «Інтерв’ю», а також пропонуємо блоги як вузькопрофільних фахівців, так і лідерів громадської думки, аби наші читачі мали можливість сформувати якомога повнішу інформаційну картину. При цьому ми орієнтуємось не лише на медійний імідж експерта – головним для нас є досвід співрозмовника, його обізнаність у темі. «Ділова столиця» надає майданчик для публікації різних позицій, навіть якщо вони суперечать думці редакції, однак такі матеріали мають бути аргументованими та не суперечити українському законодавству.

Формати інформації

Ми пропонуємо читачам наступні формати інформації

  • Новини (із зазначенням джерела, використанням за можливості фото- та відеоматеріалів)
  • Новини. Головне (підбірка матеріалів, що стосуються «гарячої» теми)
  • Інтерв’ю (нашими співрозмовниками виступають політики, представники бізнесу, фахівці з медицини, освіти та культури, авторитетні експерти у різних галузях)
  • Аналітичні матеріали «Ділової столиці» та «Власти денег» (детальний аналіз ситуації у різних сферах, розбір причин та прогнозування ймовірних наслідків певного рішення чи явища. Згруповані за основними напрямками «Держава», «Економіка», «Світ», «Суспільство» тощо)
  • Блоги (особисті думки експертів з приводу актуальних подій та явищ)
  • Рейтинги журналу «Власть денег» (оцінки діяльності менеджерів та компаній за критеріями, що визначені в кожному окремому випадку)
  • Спецпроекти (редакційні та партнерські матеріали)
  • Картки (короткі інформативні пояснення термінів та явищ)

Принципи корпоративної культури

Конфлікт інтересів

Представники команди «Ділової столиці» зобов’язані повідомляти про особисті, світоглядні, а також фінансові інтереси, які можуть негативно вплинути на якість роботи та репутацію видання. Ми уникаємо будь-яких конфліктів інтересів, пов’язаних з участю наших співробітників в будь-яких ГО чи кампаніях. Особисту думку члени команди «Ділової столиці» можуть висловити у рубриці «Блоги», якщо зміст такого матеріалу відповідає принципам роботи видання.

Захист журналістів

Ми завжди стоїмо на боці авторів та готові захищати їх від необґрунтованих претензій і погроз, зокрема, юридичним шляхом. Задля забезпечення захисту наших авторів окремі матеріали друкуються під псевдонімами, однак такі матеріали завжди відповідають редакційній політиці видання.

Водночас представники видання не мають особисто вступати в суперечки чи конфлікти, що можуть позначитись на іміджі видання. Всі дії щодо відстоювання позиції представників редакції узгоджуються із керівництвом з врахуванням морально-етичних засад та законодавчих норм. Ми також не виносимо в публічну площину робочі непорозуміння та не використовуємо авторитет видання чи автора задля відстоювання сумнівних тверджень.

Використання службового становища

Представники редакції не використовують своє службове становище задля отримання власної вигоди, або вигоди інших. Неприпустимим є отримання грошової винагороди від авторів чи героїв матеріалів за публікацію «потрібної» інформації – це стосується як представників політичних сил, так і представників бізнесу, соціальної та культурної сфери, ГО. Будь-які корпоративні подарунки, які отримують співробітники видання, не можуть впливати на об’єктивність подачі інформації.

Активність у соцмережах

Наші автори є експертами у своїх темах, тому редакція заохочує активне використання представниками редакції соцмереж як для фахових дискусій, так в особистих цілях. Водночас автори «Ділової столиці» усвідомлюють, що представляють не тільки себе, але й видання, тому у соцмережах уникають неаргументованих оціночних суджень, пропаганди, будь-яких форм дискримінації. Інформація, яку наші автори поширюють у соцмережах, не має містити пропаганди насилля, зазіхання на права та свободи людини, закликів до порушення законодавства.

Звʼязок із читачами

Ми працюємо для читачів, тому відкриті як до конструктивної критики, так і до конструктивних пропозицій. «Ділова столиця» виступає за активний зворотній звʼязок – читачі можуть пропонувати нам теми для роботи, героїв для інтерв’ю тощо. Зв’язатися із редакцією можна за допомогою електронної пошти та номерів телефонів, вказаних на сторінці «Про нас». Водночас редакція залишає за собою право не реагувати на листи, що містять неаргументовані претензії та особисті образи.

Реклама та партнерські матеріали

Рекламні матеріали, що розміщуються на сайті «Ділової столиці», відповідно марковані. Зокрема, розміщуються у спеціальній рубриці «Новини компаній». Відповідальність за достовірність та зміст рекламних матеріалів несе рекламодавець. Водночас ми не розміщуємо рекламу, яка містить явні ознаки недостовірності, може якимось чином зашкодити інтересам наших читачів.

Партнерські матеріали, зокрема, у рубриці «Спецпроекти», готуються редакцією з дотриманням положень редакційної політики.

Реклама на dsnews.ua