• USD 28
 • EUR 33.5
 • GBP 38.5
Спецпроєкти

Як довго вам доведеться чекати на вакцинацію від коронавірусу (КАЛЬКУЛЯТОР)

Аспірант-математик Мачек Ковальський з Польської академії наук та український інженер Валентин Туков розробили калькулятор черги на вакцинацію в Україні

Вакцинація в Україні триває вже тиждень
Вакцинація в Україні триває вже тиждень / Getty Images
Реклама на dsnews.ua

Оскільки в Україні проживає 44 390 000 осіб, не всі можуть одразу зробити щеплення. Це породжує ціле коло нових питань: хто буде першим у черзі, щоб отримати вакцину? Коли вам, найімовірніше, це запропонують?

Аспірант-математик Мачек Ковальський з Польської академіі наук та український інженер Валентин Туков створили калькулятор, щоб надати відповіді на обидва ці питання. Калькулятор черги вакцин для України порахує, скільки людей випередили вас у черзі на вакцинацію проти COVID, а також як довго вам доведеться чекати, щоб зробити щеплення.

Під час створення калькулятора були враховані перелік державних пріоритетів та ймовірний рівень вакцинації.

Український уряд оприлюднив пріоритетний список груп, які отримають вакцину проти COVID на першому етапі:

 1. Медичні працівники, включно з особами, які беруть безпосередню участь у протидії пандемії COVID-19,
 2. Військовослужбовці, які беруть участь в Операції об’єднаних сил,
 3. Працівники соціальної сфери,
 4. Люди, які мешкають у закладах із надання тривалого догляду та підтримки, працівники таких закладів,
 5. Літні люди понад 60 років, включно з особами із супутніми захворюваннями,
 6. Працівники важливих структур державної безпеки, включно з Державною службою України з надзвичайних ситуацій, Національною поліцією України, Національною гвардією України, Службою безпеки України, військовослужбовцями Збройних сил України, Міністерством внутрішніх справ України,
 7. Учителі та інші працівники сфери освіти,
 8. Дорослі від 18 до 59 років із супутніми захворюваннями та високим ризиком виникнення ускладнень або настання смерті внаслідок COVID-19,
 9. Люди, які перебувають у місцях обмеження волі та/або слідчих ізоляторах, а також працівники цих установ,
 10. Інші категорії населення та професійні групи, які входять до категорії ризику зараження коронавірусом, котрі не були включені до вищезазначених груп.

Якщо Ви не впевнені, ось список умов, які автоматично визначають вашу приналежність до групи №8:

 • захворювання ендокринної системи,
 • серцево-судинні захворювання,
 • хронічні респіраторні захворювання,
 • хронічні захворювання нервової системи,
 • хронічні захворювання сечовидільної системи,
 • онкологічні захворювання,
 • хронічні захворювання органів кровотворення та крові.
Реклама на dsnews.ua

Як користуватися калькулятором черги вакцинації в Україні?

Виконайте ці кроки, щоб розрахувати своє ймовірне місце в черзі на вакцинацію проти COVID.

1.     Введіть вік у роках. Як правило, чим ви старші, тим швидше вас покличуть на вакцинацію.

 1. Скажіть, чи ви мешкаєте чи працюєте в лікувальному закладі. Якщо всі, хто перебуває в лікувальному закладі, вакциновані, то це дозволить родичам відвідувати заклад з меншим ризиком для мешканців.
 2. Ви вагітні? Якщо відповідь позитивна, проконсультуйтеся зі своїм лікарем. Недостатньо доказів, щоб рекомендувати використання вакцин проти COVID-19 під час вагітності без консультації з лікарем.
 3. Ви медичний або соціальний працівник (наприклад, медсестра, лікар тощо)? Військовослужбовець? Ці групи, ймовірно, сильно піддаються впливу вірусу і потребують захисту.
 4. Ви працівник Державної служби України з надзвичайних ситуацій? Ці працівники вважаються критично важливими для боротьби з пандемією.
 5. Ви знаходитесь чи працюєте у закладі обмеження волі?
 6. Чи є у Вас одне із зазначених вище захворювань?

Потім ви побачите оцінку мінімальної та максимальної кількості людей, які можуть бути вакциновані перед вами. Автори також вказують, скільки часу може пройти, перш ніж людина отримає обидві дози вакцини та будете повністю захищена, виходячи із рівня вакцинації. За замовчуванням ці показники вказані на рівні 300 000 вакцинацій на тиждень, а коефіцієнт охоплення за замовчуванням 50% (не всі, хто повинен отримати вакцину, зроблять вакцинацію). Якщо ви хочете змінити ці значення, можете це зробити в розділі Параметри процесу вакцинації.

Вакцинація в Україні триває уже тиждень, і за цей час щеплення отримали 6888 людей. Тому, на жаль, темпи вакцинації не надто радують: молода людина, що не працює у соціальних сферах і не має проблем зі здоровʼям, отримає свою дозу вакцини тільки через 44 роки (і це ще позитивний прогноз — можливо, доведеться зачекати і цілих 100 років).

  Реклама на dsnews.ua