• USD 28.1
  • EUR 33.7
  • GBP 39.1
Спецпроєкти

Олександр Качура

Народний депутат України IX скликання від фракції партії "Слуга народу"

Олександр Качура
Олександр Качура / УНІАН
Зміст

Освіта

Народився 18 серпня 1990 року в Конотопі Сумської області.

Має три дипломи про вищу освіту.

У 2012 році закінчив Міжнародний університет фінансів за сцеціальныстю "Міжнародний менеджмент управління".

У 2013 році закінчив із відзнакою Національний технічний університет України "Київський політехнічний інститут" за спеціальністю "Правознавство".

У 2015 році закінчив філософський факультет Київського університету ім. Шевченка за спеціальністю "Політологія".

Того ж року стажувався в парламенті Кіпру.

У 2016 році отримав ступінь кандидата юридичних наук, захистивши дисертацію в Науково-дослідному інституті інформатики і права НАН України.

Олександр Качура
Олександр Качура

Трудова діяльність

У 2008 році розпочав свою трудову діяльність на посаді слюсара. Того ж року активний парубок очолив Всеукраїнську молодіжну Громадську організацію «Обʼєднана молодь України».

З 2009 року почав працювати в юридичній сфері.

У 2012 році заснував власну адвокатську фірму, яка в 2017-му отримала нову назву Kachura Lawyers. Був адвокатом партії "Слуга народу" і студії "Квартал 95". Адвокатська фірма Kachura Lawyers представляла інтереси артиста Олега Винника, RS music, бізнесмена і мера Глухова Мішеля Терещенка, ексміністра оборони Анатолія Гриценка та інших. У березні 2019 року адвокатське бюро Kachura Lawyers виграло справу про заборону серіалу "Свати" в інтересах Студії "Квартал 95".

Олександр Качура
Олександр Качура

Качура-політик

На парламентських виборах 2019 року його обрали народним депутатом від партії "Слуга народу", де він був № 49 у списку.

З 29 серпня 2019 року — заступник голови Комітету ВРУ з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, заступник члена Постійної делегації в Парламентській асамблеї ОБСЄ.

12 грудня 2019 року увійшов до складу міжфракційного обʼєднання "Гуманна країна", створеного з ініціативи UAnimals для популяризації гуманістичних цінностей та захисту тварин від жорстокості.

Співголова групи з міжпарламентських звʼязків із Сінгапуром. Голова Кримської республіканської організації партії "Слуга народу".

Качура є одним із найбільш медійних політиків у "Слузі народу" й водночас одним із найбільш скандальних.

Володимир Зеленський та Олександр Качура
Володимир Зеленський та Олександр Качура

Скандали

  • У 2019 році екснардеп від "Народного фронту" Тетяна Чорновол заявила, буцімто Качура в 2013—2014 роках очолював проросійську партію «Український вибір» кума Путіна Віктора Медведчука, також був лідером осередку організації у Соломʼянському районі Києва. Чорновол також стверджувала, що в 2015 році Качура займався юридичним супроводом щодо реєстрації політсили скандального блогера-українофоба — "Партії Шарія". Олександр Качура заперечував ці звинувачення, заявивши, що подав до суду на Чорновол.
  • У жовтні 2020 року Качура зізнався, що в деяких загальнополітичних питаннях погоджується зі скандальним блогером Анатолієм Шарієм, відомим своїми українофобськими поглядами.

"Анатолій Шарій дуже часто висловлює Вам свої симпатії. А Ви симпатизуєте Шарієві?" — запитала журналістка Крістіна Бердинських, зазначивши, що читає Telegram-канали обох діячів.

"З приводу Анатолія Шарія, то я багато в чому погоджуюсь із ним у деяких загальнополітичних питаннях. Але я точно не сприймаю його ті заяви в бік Володимира Олександровича Зеленського, образи в бік інституцій", — відповів Качура.

"Ви спілкуєтесь із Шарієм?" — запитала журналістка.

"Я знайомий із ним. Декілька разів спілкувалися", — відповів Качура.

"Зараз я вважаю, що позиція, яку він займає в контексті глави держави, є неприпустимою", — додав він.

  • У жовтні 2020 року Качура вніс свої пропозиції до проєкту Закону України "Про державний бюджет України на 2021 рік", запропонувавши припинити фінансування Національної суспільної телерадіокомпанії України, а також скоротити фінансову підтримку державою українського кіновиробництва з 600 млн до 200 млн гривень.

"На вільні гроші пропоную значно збільшити прожитковий мінімум для українців, а отже, і всі соціальні стандарти. Згідно ст.1 Конституції України, Україна — соціальна держава і ми повинні ставити в пріоритет соціальну сферу в нашій країні", — пояснив нардеп.

"Немає сенсу витрачати величезні кошти на неефективні телеканали без рейтингів, які ніхто не дивиться. Упевнений, що соціальна політика хвилює українців куди більше, ніж фінансування нерентабельних і нерезультативних компаній", — додав він.

"Цього неможливо буде уникнути", — сказав він.

Пізніше нардеп заявив, що він такого не казав і про коаліцію "слуг" із ОПЗЖ не йдеться.

"Я скажу зараз те, за що, напевно, частина фракції СН закидає мене камінням, але я вважаю, що на першому місці має бути здоровʼя громадян… Якщо російська вакцина покаже свою ефективність, будуть рекомендації відповідні, ми будемо зобовʼязані закуповувати, я вважаю", — сказав нардеп.

Олександр Качура
Олександр Качура

Власність

Згідно з декларацією за 2019 рік, дружина Качури володіє квартирою в Олександрії Кіровоградської області площею 73,5 кв. м. Сам нардеп зареєстрований у квартирі сестри Оксани площею 92,6 кв. м. у Конотопі Сумської області. У Києві Качура орендує квартиру площею 65,3 кв. м., яку теж вказав у декларації.

Дружина нардепа вклалася в будівництво двох квартир в Ірпені Київської області, сам Качура — в будівництво квартири в Києві. Усі обʼєкти є незавершеними і не прийнятими в експлуатацію.

Качура задекларував два наручні годинники Breitling. Також у нього є авто Nissan Leaf 2012 року випуску і авто Mazda CX-5 2018 року.

Нардеп передав корпоративні права в управління Адвокатським бюро КАЧУРА ЛОЄРС, яке перебуває в стані припинення. Заробітна плата в адвокатському бюро за 2019 рік склала 34 580 гривень, зарплата у Верховній Раді — 172 277 гривень. Матеріальне благо з оплати витрат на участь у навчанні, організованому партією "Слуга народу", складає 22 300 гривень. Дружина нардепа Катерина отримала від підприємницької діяльності 670 721 гривню. Її гонорари та інші виплати згідно з цивільно-правовим правочинами склали 27 345 гривень.

Качура тримає в Приватбанку 26 801 гривню. Готівкою нардеп має 3 тисячі доларів і 1200 євро , його дружина Катерина — 7500 доларів і 1800 євро.

Качура є президентом Громадської організації "Всеукраїнське обʼєднання "Весна" і головою Всеукраїнської молодіжної громадської організації "Обʼєднана молодь України", де не отримує зарплати. Також він є радником Глави Адміністрації Президента України (поза штатом) і членом Громадської ради при Міністерстві юстиції України, де йому теж не платять.

У жовтні 2020 року задекларував оплату згідно з Договором про відступлення права вимоги від 08.10.2020 р. до Договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру від 20.08.2014 р. №4-24-234 у розмірі 486 348 гривень.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua