• USD 27.5
  • EUR 32.4
  • GBP 35.8
Спецпроєкти

"Фармак" написав відкритий лист ФК "Дарниця" щодо суперечки навколо ТМ "Корвалол"

Реклама на dsnews.ua
АТ "Фармак" звертається з відкритим листом до фармацевтичній фірмі "Дарниця" у зв'язку з ситуацією навколо судових розглядів щодо прав інтелектуальної власності на добре відому торгову марку "Корвалол Corvalolum"

Відкритий лист опубліковано на сайті компанії "Фармак".

Нагадаємо, що спір між сторонами щодо назви популярного препарату триває з 2005 року.

2 червня Верховний Суд в черговий раз повернув справу на новий розгляд до суду першої інстанції. Після 15 років судових процесів спір не вирішено, а запущений по новому колу. При цьому важко передбачити, коли Феміда винесе остаточний вердикт.

"Компанія "Фармак" і надалі буде захищати свої законні права на добре відому марку "Корвалол", використовуючи всі законні засоби захисту. У той же час ми вважаємо, що "Фармак" і "Дарниця" як провідні вітчизняні виробники лікарських засобів з європейським вектором розвитку здатні сумлінно конкурувати на ринку, а не вести нескінченні судові позови", - йдеться у відкритому листі.

Нагадаємо, що "Фармак" як правонаступник Київського хіміко-фармацевтичного заводу ім. Ломоносова М. створив назва "Корвалол" понад 60 років тому.

"Весь цей час компанія вкладала інтелектуальні, людські та майнові ресурси на підтримання високої якості та ефективності лікарського засобу під цим брендом. Завдяки "Фармак" марка "Корвалол" добре відома в Україні, а також стала популярною в більш ніж 16 країнах. Монополії на цей лікарський засіб немає ні в Україні, ні в світі. Кожен виробник може випускати його під власним брендом", - йдеться у зверненні "Фармака".

"Фармак" підкреслює необхідність дотримуватися принципів добросовісної конкуренції на ринку і не використовувати чужі позначення.

"Ми впевнені, що фармацевтична фірма "Дарниця", яка має досвід судових процесів щодо захисту своїх прав інтелектуальної власності на позначення, розділяє цю позицію", - підкреслили в листі.

"Фармак" запропонував фармацевтичній фірмі "Дарниця" вибрати власну назву для свого лікарського засобу, яке не схоже на торгову марку "Корвалол" АТ "Фармак": "У той же час ресурси, які компанія витрачає на судові процеси, можна направити на популяризацію цього препарату, який, ми переконані, зможе стати справжнім конкурентом для бренду "Корвалол".

У листі підкреслюється, що такий сценарій розвитку подій продемонструє всім зацікавленим сторонам, що ринок ліків в Україні є цивілізованим і в країні поважають права інтелектуальної власності: "А це, в свою чергу, є необхідною умовою і найкращим прикладом для залучення інвестицій в галузь. І навпаки, ми впевнені, що тривалий розгляд справи по бренду "Корвалол", який вже вийшов за всі розумні строки розгляду, шкодить інвестиційному клімату країни. Ми закликаємо фармацевтичну фірму "Дарниця" продемонструвати свою готовність до пошуків компромісу заради європейського майбутнього України. В Україні, як і в усьому світі, фармацевтика зараз перебуває на передовій, і людям потрібні якісні, ефективні та доступні ліки, тому фармацевтичні компанії працюють в інтересах країни і кожного її жителя".

    Реклама на dsnews.ua