• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

"Газпром" зажадав від "Нафтогазу" $2,5 мільярда за газ, який не брали

Реклама на dsnews.ua
Росіяни вимагають дотримуватися умов контракту "бери або плати"

Російський "Газпром" висунув НАК "Нафтогаз України" рахунок на оплату газу на $2,549 млрд, не обраного українською компанією в III кварталі 2015 року за умовою "бери або плати". Про це йдеться в повідомленні "Газпрому", передає "ДС" з посиланням на ТАСС.

"Газпром" чекає від "Нафтогазу" оплати рахунка протягом 10 днів.

Російська сторона стверджує, що згідно з чинним між "Газпромом" і "Нафтогазом" контракту купівлі-продажу газу покупець зобов'язаний щорічно сплачувати мінімальну річну кількість газу. Виходячи з умов контракту, така кількість в III кварталі 2015 року склало 10,485 млрд кубометрів.

"Україна в 2015 році фактично відмовилася від закупівель російського газу в третьому кварталі, таким чином, жодних домовленостей про незастосування правила "бери або плати" в цьому періоді не було", - заявив глава "Газпрому" Олексій Міллер.

Відзначимо, що в 2015 році умова "бери або плати" не застосовувалося для НАК "Нафтогаз України" в I, II і IV кварталах.

Нагадаємо, російський монополіст ВАТ "Газпром" припинив постачання природного газу в Україну ще 25 листопада 2015 року. В даний час Україна продовжує отримувати газ із Європи.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", 28 грудня глава Міненерго РФ Олександр Новак заявив, що остаточна ціна російського газу для України по формулі контракту в I кварталі 2016 року складе близько $230 за тисячу кубометрів. Українська влада вважає, що це занадто завищена ціна і очікує ціну в $200 за тисячу кубометрів.

    Реклама на dsnews.ua