• USD 27.9
  • EUR 33.9
  • GBP 39.4
Спецпроєкти

"Приватбанк" назвав чутки про його націоналізацію спланованою атакою

Реклама на dsnews.ua
У "Приватбанку" розцінюють повідомлення про його можливу націоналізацію як "зрежисований спектакль" з метою зупинити роботу фінустанови

Про це повідомив перший заступник голови правління "Приватбанку" Олег Гороховський в Facebook, передає "ДС".

"Сама по собі націоналізація не має для вкладників і клієнтів ніяких наслідків, бо просто призводить до зміни власників. Якби держава хотіла нас націоналізувати, то воно діяло "без шуму і пилу", але тут все по-іншому: використовуючи нерозуміння громадянами суті націоналізації, розганяють паніку для того щоб, за задумом організаторів, це призвело до неплатежів і зупинці банку. Тобто мова йде не про націоналізацію, а про сплановану атаку на банк", - пояснив він.

Горохівський також додав, що у "Приватбанку" знають, "хто у цього замовник і чиїми руками це все реалізовується", але не став уточнювати.

"Я вже писав раніше, що у нас в портфелі 80% строкових депозитів і прибігти в паніці за грошима раніше терміну не виходить. Тому ми досить спокійно сприймаємо ці хвилювання. Але всі, хто смикається і розганяє хвилі, подумайте ось про що. Вами маніпулюють. Ви стаєте гвинтиком у великому механізмі по розвалу країни і економіки. Якщо у ворога вийде реалізувати свій злий план, то це розвалить економіку країни. Не допомагайте йому в цьому. Давайте краще разом дамо відсіч цим нападкам на найбільш інноваційний та технологічний банк в світі. Може тут і не вибухають бомби, але тут теж проходить лінія фронту", - зазначив Горохівський і попросив підтримки.

Як повідомляла "ДС", останнім часом у ЗМІ постійно з'являється інформація про можливу націоналізацію "Приватбанку". За словами голови Нацбанку Валерії Гонтарєвої, що банк може бути націоналізований, тільки у випадку, якщо не виконає умови докапіталізації. Все стане зрозуміло після Нового року.

Сьогодні НБУ повідомив, що розрив між сформованими резервами і кредитним ризиком 8 найбільших українських банків досягає 132 млрд грн. У їх число потрапили "ПриватБанк", "Банк Південний", ПУМБ, "Мегабанк", "Діамантбанк", Банк "Кредит Дніпро", Банк "Схід" і "Платинум Банк".

    Реклама на dsnews.ua