• USD 27.7
  • EUR 33.7
  • GBP 39.2
Спецпроєкти

"Укрметалургпром": Пріоритети УЗ повинні бути спрямовані на економічне зростання в Україні, а не в РФ

Реклама на dsnews.ua
"Укрметалургпром" констатує наявність критичної ситуації у сфері залізничних перевезень продукції вітчизняного ГМК через західні прикордонні переходи і просить прем'єра Володимира Гройсмана дати доручення ПАТ "Укрзалізниця" стабілізувати ситуацію

Про це йдеться в листі глави "Укрметаллургпрома" Олександра Каленкова на адресу прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана, текст якого має в своєму розпорядженні Бізнес-портал UAprom.

"Протягом останніх кількох місяців з-за нездатності "Укрзалізниці" забезпечити транспортування всіх заявлених до перевезення через ЗПП вантажів, вітчизняні підприємства гірничорудної промисловості України хронічно не виконують заплановані у відповідності з укладеними з європейськими споживачами контрактами обсяги поставок залізорудної сировини (ЗРС) - тільки в листопаді 2017 недовантажено понад 300 тис. т ЗРС, за рахунок яких європейські споживачі планували сформувати зимовий запас", - сказано в документі.

У той же час, як повідомляє "Укрметалургпром", вітчизняні виробники вимушено збільшують складські запаси нереалізованої продукції (на початок грудня 2017 року загальні запаси ЗРС на складах гірничорудних підприємств України вже перевищили 2,5 млн. т), частина з яких вже зберігається в непристосованих для зберігання місцях (у полях).

"Українські виробники не виконують плани експортної виручки (-$20 млн. в листопаді 2017), що буде мати негативні наслідки для курсу національної валюти. Крім того, страждає репутація вітчизняних виробників на ринку ЄС як надійних постачальників, які здатні гарантовано забезпечити поставку законтрактованих обсягів. У загальнодержавному контексті вимушене скорочення поставок на експорт призведе до уповільнення темпів промислового виробництва, скорочення економічної активності та погіршення соціально-економічної стабільності в регіонах присутності підприємств гірничодобувної галузі", - констатується в листі.

При цьому, як зазначає Об'єднання підприємств, дивним у цій ситуації є безперешкодне проходження по шляхах УЗ в напрямку ЗПП більше 1,0 млн. т. в місяць транзитних вантажів походженням з РФ, значна частина з яких припадає на ЗРС, зроблене російськими конкурентами вітчизняного ГМК. "Очевидно, пріоритети "Укрзалізниці" повинні бути спрямовані на забезпечення розширення виробництва та економічного зростання в Україні, а не в РФ", - підкреслили в "Укрметаллургпроме".

На цьому тлі ситуацію погіршує той факт, що тимчасовий менеджмент "Укрзалізниці" вже третій місяць поспіль ігнорує доручення Ст. Гройсмана розібратися в системі розподілу вантажних вагонів і ліквідувати корупційну складову в цьому процесі.

Так, незважаючи на те, що в листопаді середній показник забезпечення підприємств ГМК піввагонами таких списків склав 29%, цілий ряд ключових підприємств галузі як і раніше забезпечені госпарком піввагонів УЗ на рівні, який не перевищує 10% ("Запоріжсталь" - 4%, Новотроїцьке рудоуправління - 6%, "Укрмеханобр" - 9%), а забезпечення ще кількох комбінатів ледь дотягла до 15%.

Враховуючи критичну ситуацію на ЗПП, "Укрметалургпром" просить Ст. Гройсмана дати доручення "Укрзалізниці" стабілізувати ситуацію із забезпеченням відвантаження вітчизняних гірничодобувних підприємств на експорт за рахунок:

* приведення узгоджених планів перевезень в напрямку ЗПС до реально досяжному рівня за рахунок введення обмежень/конвенцій на транзитні вантажі походженням з РФ;

* посилення забезпечення гірничодобувних підприємств піввагонами УЗ на рівні не менше 35% від їх загальної навантаження, при цьому кожного окремого підприємства не нижче 30%.

    Реклама на dsnews.ua