• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Аксьонов заявив, що Генічеську не "пощастило з країною". У місті відповідають, що окупантів не пустять

За даними "глави Криму", в Генічеськ вже поставлено близько 14 тисяч кубометрів газу
Фото: freecrimea.com.ua
Фото: freecrimea.com.ua
Реклама на dsnews.ua

Жителям Генічеська Херсонської області України "не пощастило з країною". Як передає "ДС" з посиланням на ТАСС, так "глава Криму", Сергій Аксьонов прокоментував початок поставок російського газу з півострова.

"Жителі і уряд України - це абсолютно різні люди. І ми готові підтримати населення України у складний період, - сказав він. - Вони нам не чужі, незалежно від національності, які теж хочуть жити в нормальній успішній країні. На жаль, їм не щастить, як не щастило до цього нам". Аксьонов нагадав, що газ поставлявся з Криму на південь України і в минулому році. "Тоді поставили близько 330 тисяч кубометрів газу Генічеську, - уточнив він. - У цьому році точно так само, коли надійшло звернення про те, щоб допомогти нашим сусідам у складний період, я доповів керівництву нашої країни. Президент прийняв рішення відновити поставки". За даними глави Криму, в Генічеськ вже поставлено близько 14 тисяч кубометрів газу.

У той же час влада Генічеська спростовують інформацію про те, що керівництво міста зверталося до Путіна за допомогою. Так, голова РДА Олександр Воробйов в інтерв'ю "Херсон онлайн" зазначив: "Я зі свого боку заявляю, що з подачі газу спілкувався виключно з Кабінетом міністрів, з першим віце-прем'єром Геннадієм Зубко. Ми намагалися вирішити проблему на цьому рівні. Хто і для яких цілей вирішив поширити таку провокацію, ми можемо тільки здогадуватися. Але ми зараз посилили дію силових структур в районі, і ні на один сантиметр окупант не просунеться на материкову частину України".

За словами чиновника, провокація з боку РФ пов'язана з газовими махінаціями. "Розумієте, цей газ був. Лічильники, які фіксують подачу газу зі стовбурів з моря, показували 2885 кубів на годину. У нас же необхідність при температурі -20 становить 3100-3200 кубів, тобто, така подача була достатньою. Тим більше, що зараз школи на канікулах, можна було там знизити рівень. Проблема була в тому, що цей газ, 2885 кубів, він не доходив до Генічеська. Протягом 40 кілометрів він "губився". Тобто, чи був факт крадіжки, або витік. Ми викликали фахівців з Херсона, з Полтави, але вони не знайшли витоку. Поставили електронні клапани, на Арабатській стрілці в нашому газовому господарстві систему перевели на ручне управління, але нічого не виявили. Зрозуміло, що за десятки років там десь є відгалуження, газ крали, це ж не секрет. Але на тій території, ми ж нічого не можемо обстежити. Як тільки я озвучив це питання і ми почали бити у дзвони, відразу ж окупант вирішив проявити таку доброзичливість і відкрити засувку. Саме тому незрозуміло, якою ціною завойовано щастя", - каже Олександр Воробйов.

Місцева влада Генічеська вже 2 січня врегулювали ситуацію з газопостачанням в об'єктах соціальної сфери. В місті облаштували пункти обігріву, готові прийняти до 300 чоловік одночасно. Керівництво міста і району фактично відразу відреагувало на кризову ситуацію. Але, коли почали розбиратися в причинах, соціальна проблема моментально отримала політичне забарвлення. Чиновник заявляє, що газова криза в Генічеську - це штучно змодельована ситуація. "Я не можу сказати, які саме провокації за цим послідують і до чого це все, але ми тут в Генічеському районі нічого не допустимо", заявляє Воробйов.

Нагадаємо, вранці, 5 січня, глава НАК "Нафтогаз Україна" Андрій Коболєв спростував дані про те, що в Генічеськ Херсонської області України постачається російський газ.

Читайте також:

Раніше повідомлялося, що президент Росії Володимир Путін дозволив подачу російського газу в українське місто Генічеськ. За словами прес-секретаря президента Дмитра Пєскова, рішення було прийнято після того, як Путіна про це попросив мер міста Генічеськ Олександр Кожухів.

    Реклама на dsnews.ua