• USD 28
  • EUR 33.7
  • GBP 39
Спецпроєкти

АМКУ зацікавився тарифами на таксі в Києві під час локдауну

Антимонопольний комітет України розпочав аналіз цін на послуги таксі після запровадженням локдауну в Києві, коли вартість поїздок зросла в кілька разів

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомив голова Київського обласного територіального відділення АМКУ Олексій Хмельницький, інформує "ДС".

За його словами, у зв’язку з обмеженням роботи транспорту у Києві вартість замовлення таксі в Києві зросла у два-три рази 5 квітня, в перший день дії обмежень.

"Про це свідчить інформація в популярних сервісах замовлення таксі, численні повідомлення в ЗМІ та скарги киян. Таких скарг до нашого відділення надійшло дуже багато", — написав Хмельницький у Facebook

Він додав, що особливо багато скарг надійшло щодо компаній зі значною часткою замовлень у Києві, а саме "Убер", "Болт" та "Уклон".

"Тим більше, що ситуація може свідчити про наявність в діях перевізників та особливо організаторів таких перевезень можливих ознак порушення, передбаченого частиною третьою статті 6 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (антиконкурентні узгоджені дії суб’єктів господарювання) та/або частиною першою статті 13 Закону України "Про захист економічної конкуренції" (зловживання монопольним (домінуючим) становищем)", – заявив представник АМКУ.

Хмельницький уточнив, що Київське обласне територіальне відділення АМКУ розпочало дослідження щодо дотримання учасниками ринків надання послуг з перевезення пасажирів в столиці, а також організації таких перевезень у період посиленого карантину.

Як писала "ДС", вранці 5 квітня столиця зупинилась у багатокілометрових заторах після того, як міська влада дозволила користуватись громадським транспортом лише окремим категоріям громадян і лише за наявності спецперепусток. Ціни на послуги таксі стрімко зросли у кілька разів.

Редактор: Віктор Костенко
    Реклама на dsnews.ua