• USD 38.2
  • EUR 41.3
  • GBP 48.2
Спецпроєкти

Аргентина знаходиться на межі дефолту за зовнішнім боргом, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua

Уряд Аргентини не виплатив $500 млн і не домовився про реструктуризацію боргу з кредиторами

Про це йдеться в повідомленні AFP, передає "ДС".

Водночас видання з посиланням на офіційні джерела в уряді повідомляє, що країна продовжує переговори з кредиторами про реструктуризацію боргу. "Ми не платимо, але переговори тривають", - заявило джерело.

Термін виплати відсотків за бондами закінчився 22 квітня, але в уряду Аргентини було 30 днів на те, щоб домовитися про реструктуризацію частини зовнішнього боргу - $65 млрд. Переговори провалилися, і уряд оголосив, що продовжує до 2 червня термін дії пропозиції до кредиторів.

Разом з тим, на думку фінансових аналітиків, неконтрольованого дефолту не буде, оскільки в Аргентини немає за кордоном такої кількості активів, щоб за рахунок їх арешту можна було покрити всі заборговані зобов'язання в разі одночасного пред'явлення бондів на дострокове погашення. За умовами ці облігації мають бути погашені в 2021, 2026 і 2046 роках.

Нинішній фактичний дефолт - дев'ятий в історії країни. Попередній дефолт Аргентини був зафіксований в 2014 році. Наймасштабніший стався в 2001 році, він закрив масові бунти в країні, а також виключення Аргентини з міжнародних боргових ринків до 2016 року. Але вже в 2017 році Аргентина несподівано зуміла розмістити 100-річні доларові облігації, що викликали величезний інтерес інвесторів.

Нагадаємо, у північній частині Аргентини стався землетрус магнітудою 5 балів.

    Реклама на dsnews.ua