• USD 28.4
  • EUR 33.4
  • GBP 36.9
Спецпроєкти

Атакуючи "Укргідроенерго", Шмигаль завдає шкоди репутації Зеленського — експерт

Реклама на dsnews.ua

"Укргідроенерго" стало жертвою амбіцій прем'єра Шмигаль, який поставив за мету довести президенту Зеленському, що він насправді ефективним і антикризовим менеджером

Таку думку висловив член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук, повідомляє "Дело".

"Шмигаль намагається здобути славу ефективним і антикризовим менеджером. Успішне і прибуткове підприємство" Укргідроенерго "стало жертвою амбіцій прем'єра Шмигаль, який поставив за мету довести свою корисність президенту Зеленському", — заявив Корольчук.

Енергетичний експерт вважає, що при спробі перепідпорядкувати собі "Укргідроенерго" прем'єр Шмигаль маніпулює документами і ігнорує законодавство. "Тільки, як виявилося, ініціатива Шмигаль з перепідпорядкування "Укргідроенерго" часто-густо виявилася шита білими нитками. Шмигаль порушує закон про "Про корпоративне управління", який не передбачає, що уряд може керувати компаніями", — повідомив Юрій Корольчук.

Корольчук висловив побоювання, що атака на "Укргідроенерго" може негативно позначитися на рейтингу і репутації президента Зеленського: "Шмигаль фактично атакував підприємство і пішов проти реформи управління "Укргідроенерго", яка проводилась за участю міжнародних партнерів. Тепер банки можуть призупинити кредитування проєктів "Укргідроенерго". Хто в цьому буде винен? Шмигаль? Звичайно, ні. Все шишки полетять в президента Зеленського і його рейтинг буде просідати далі. Навіщо було підставляти президента — не зрозуміло".

Член Наглядової ради Інституту енергетичних стратегій Юрій Корольчук заявив про можливе "замовлення", яке може виконувати в інтересах третіх осіб прем'єр Шмигаль, ініціюючи перепідпорядкування "Укргідроенерго".

"Можливо, Шмигаль отримав "замовлення" на "Укргідроенерго" і поспішив його виконати. Але не розрахував, що сьогодні "Укргідроенерго" - це не компанія моторошних і бандитських 90-х років. Це фактично сучасне європейське підприємство, з європейськими практиками ведення бізнесу, з корпоративною етикою. Тому вже зараз реакція європейських партнерів "Укргідроенерго" може бути дуже жорсткою", — упевнений Корольчук.

Нагадаємо, раніше народний депутат України Ольга Василевська-Смаглюк заявила, що прем'єр-міністр ініціював рішення про перепідпорядкування "Укргідроенерго" безпосередньо уряду, щоб встановити контроль над підприємством. Однак, сам Шмигаль заперечує це, заявивши, що "не знає, про що йде мова".

    Реклама на dsnews.ua