• USD 28.1
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Аудитори виявили багатомільярдні порушення в роботі "Нафтогазу"

Реклама на dsnews.ua

У роботі НАК "Нафтогаз України" нараховано недоліків і порушень на понад 225 млрд гривень, що призвело до прямих втрат компанії на суму понад 75 млрд грн

Таких висновків дійшли ревізори Держаудитслужби, інформує "ДС" із посиланням на статтю "Економічної правди".

"Згідно з процедурою опрацювання висновків, "Нафтогаз" мав час для вивчення документу та на подання зауважень до викладених в акті ревізії фактів, що у підсумку й зробив. Частина з них була врахована, однак навіть з урахуванням цього, цифри, які невдовзі будуть офіційно оприлюднені, буде важко пояснити суспільству", — йдеться у матеріалі.

Також зазначається, що у "Нафтогазі" підтвердили отримання від Держаудитслужби акту ревізії та надали свої заперечення.

Разом з тим документ, який потрапив в розпорядження ЗМІ, містить дані про порушення різного характеру.

"Тут і продаж газу за заниженими цінами, і безпідставна виплата премій членам правління "Нафтогазу", і заниження послуг за транспортування газу, і провал програми збільшення видобутку блакитного палива, і порушення у закупівлях, і приховане кредитування, і ще багато іншого. Але всю суть документа можна звести до чотирьох пунктів. Всі вони стосуються заниження розміру сплачених до державного бюджету дивідендів", — підкреслю автор статті.

Перший – нарахування резерву сумнівних боргів при не затвердженому фінансовому плані (за 2018 рік та 9 місяців 2019 року) на 38,4 млрд гривень. Через це, на думку аудиторів, розмір сплачених дивідендів був занижений на 35,3 млрд гривень.

Другий – виявлення Офісом великих платників податків Державної податкової служби порушень в "Укртрансгазі" на 37,3 млрд гривень. Як результат – "Нафтогаз" не доплатив 35,1 млрд гривень дивідендів.

Третій – заниження доходів через відсутність у їхньому складі штрафів, пені та неустойки за рішенням судів. За цим пунктом аудитори нарахували втрати державного бюджету на суму 2,9 млрд гривень.

Четвертий – не підписання актів реалізації газу у 2016-2018 роках. Наслідками цього порушення стало заниження суми сплачених дивідендів за 2018 рік на 2,1 млрд гривень.

Таким чином, за оцінками аудиторів, сума втрат державного бюджету через встановлені ними фінансові порушення "Нафтогазу" перевищує 75 млрд гривень.

Раніше повідомлялося, що "Нафтогаз" зберіг на жовтень ціни на газ для населення

    Реклама на dsnews.ua