• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Аудитори знайшли мільйонні порушення в підготовці і проведення Євробачення-2017

Реклама на dsnews.ua
Госаудитслужба встановила факти незаконних витрат та недоотримання коштів на загальну суму 8,6 мільйона гривень при підготовці і проведенні "Євробачення-2017"

Про це йдеться в повідомленні аудиторів на сайті ДАСУ, передає "ДС"".

Відзначено, що ревізія в "НСТУ" була проведена в період з 24 травня по 16 серпня 2017 року.

Зокрема, встановлено, що НСТУ здійснювала всі витрати на "Євробачення" у відповідності зі кошторисом, затвердженої постановою КМУ і за рахунок визначених у ньому джерел - бюджетні кошти, надходження від продажу квитків, спонсорів, внеску ЄВС і т. п. Власні кошти "НСТУ" на зазначені цілі не направляла.

"Аудиторам вдалося запобігти незаконні видатки на загальну суму 2,8 млн грн в результаті виявлення завищених обсягів наданих послуг (робіт), які планувалися виконавцями для надання "НСТУ" і ще не були проведені за обліком "НСТУ" і не були оплачені.

Встановлені факти незаконних витрат та недоотримання "НСТУ" коштів на загальну суму 8,6 млн грн, порушень при веденні бухгалтерського обліку та при проведенні процедур закупівель на загальну суму 468,7 млн гривень ", - повідомили аудитори.

Під час ревізії усунуто (відшкодовано) порушення на загальну суму 2,1 млн грн.
Встановлено, що компанії-підрядники на тендер подавали неправдиву інформацію, а переможці тендерів залучали субпідрядників за меншу ціну і т. п. зокрема, одне з підприємств здійснило закупівлю і оренда металодетекторів на суму 1,2 млн грн тільки після перемоги в тендері, надавши їх в оренду на два тижні ПАТ "НСТУ" вже за 2,7 млн гривень.

"Половина витрачених коштів (250 млн грн 522 млн грн) направлені закордонним компаніям, яких перевірити практично неможливо", - додали в ДАСУ.

Матеріали ревізії передано в правоохоронні органи, які дадуть оцінку діям окремих посадових осіб ВАТ "НСТУ", які були відповідальні за організацію і проведення "Євробачення-2017", зазначили аудитори.

    Реклама на dsnews.ua