• USD 27.7
  • EUR 33.3
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Бізнес-співтовариство виступило з тривожним заявою за Гонтарєвої і "ПриватБанку"

Реклама на dsnews.ua
Європейська бізнес асоціація та Американська торгова палата стурбовані останніми подіями навколо "Приватбанку" і екс-глави Національного банку Валерії Гонтарєвої

Про це йдеться в їх спільній заяві, опублікованій 17 вересня, передає "ДС".

Бізнес-асоціації закликали президента Володимира Зеленського, уряд і правоохоронні органи відреагувати належним чином, "використовуючи принципи справедливості, рівності й захищеності всіх громадян незалежно від посад і політичних поглядів".

"Подібні ситуації однозначно дають як бізнесу, так і інвесторам, тривожний сигнал і ставлять під питання безпеку, справедливість і рівність усіх перед законом в Україні", - йдеться в заяві.

На думку представників бізнес-асоціацій, націоналізація "Приватбанку" в 2016 році стала важливим кроком для фінансової і макроекономічної стабільності в Україні, що сприяло стабільності банківської системи.

У п'ятницю, 13 вересня, українці масово повідомляли про проблеми в роботі "Приватбанку". Проблеми виникли незабаром після обшуків у головному офісі банку. Незадовго до цього на Банковій відбулася зустріч Зеленського, Богдана і Коломойського.

"Забезпечення макроекономічної стабільності, незалежності НБУ та продовження співпраці з МВФ для стабільного економічного розвитку України також повинні бути непорушними пріоритетами для всіх гілок влади", - зазначають в асоціації.

Як повідомлялося, вранці 17 вересня Валерія Гонтарєва повідомила про підпалі її будинку в селі Гореничі під Києвом. Глава МВС Арсен Аваков заявив, що підпал будинку екс-голови Нацбанку України Валерії Гонтарєвої є неприпустимим проявом кримінального тиску. У свою чергу Офіс президента взяв під контроль розслідування події. Поліція вважає підпал основною версією пожежі.

Нагадаємо, 30 серпня екс-глава НБУ Гонтарєва повідомила, що її збив автомобіль в центрі Лондона, з-за чого вона була госпіталізована з серйозною травмою. Пізніше, 5 вересня, вона повідомила, що невідомі облили бензином і підпалили автомобіль, зареєстрований на її невістку, яку також звуть Валерія Гонтарєва.

Сама екс-глава Нацбанку заявила, що до аварії з її участю може бути причетний екс-співвласник "Приватбанку", олігарх Ігор Коломойський. Сам Коломойський з іронією відреагував на підозри Гонтарєвої.

    Реклама на dsnews.ua