• USD 27.3
  • EUR 30.9
  • GBP 36.4
Спецпроєкти

"Велике будівництво" Зеленського переходить на міжнародні стандарти ціноутворення для ремонту доріг

Верховна Рада прийняла законопроєкт №2234, який дозволяє дорожній галузі відмовитись від застарілих радянських стандартів ціноутворення на користь міжнародних стандартів, зокрема міжнародної системи вимірювання CESMM. Це, за словами міністра інфраструктури України Олександра Кубракова, дозволить нарешті відмовитись від тотального контролю господарської діяльності бізнесу з боку держави, який сповільнював темпи реалізації програми президента Володимира Зеленського "Велике будівництво"

Реклама на dsnews.ua

Про це заявляє у Facebook Міністерство інфраструктури України.  

Радянські стандарти змушують підрядника узгоджувати з державою та обґрунтовувати паперовими документами види та кількість одиниць спецтехніки, будматеріали, технології, зарплату робітників і т. ін.  

Це стримувало використання нових технологій і матеріалів, сучасної техніки, залучення іноземних гравців ринку, вимагало більшого обсягу витрат, у том числі корупційних, які ставали природним наслідком зарегульованості галузі.  

Тим часом світові стандарти, зокрема CESMM — Civil Engineering Standard Method of Measurement, дозволяють показати замовнику лише ціну метру чи обсягу робіт, тобто результат.  

"Окрім дебюрократизації стосунків між приватним і державним сектором, нарешті створюються умови, за яких бізнес буде зацікавлений у використанні сучасних технологій, техніки та матеріалів. Це позитивно вплине на вартість дорожніх робіт, а також якісно посилить конкуренцію у галузі", — прокоментував прийняття законопроєкту Олександр Кубраков. 

Нагадаємо, за програмою президента Володимира Зеленського "Велике будівництво" заплановано до кінця 2024 року зробити 24 тисячі кілометрів автомобільних доріг.

    Реклама на dsnews.ua