• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Брюссель висловився про план по анбандлингу української ГТС

Реклама на dsnews.ua
Єврокомісія вітає рішення України стосовно плану по анбандлингу газотранспортної системи

Про це заявив віце-президент Єврокомісії Марош Шефчович під час прес-конференції за підсумками тристоронніх переговорів з Україною та Росією, передає "ДС" з посиланням на УНН.

"Я дійсно хочу привітати пана Оржеля і український уряд щодо процесу анбандлинга "Нафтогазу". Вчора вони прийняли дуже важливе рішення, дуже чітку дорожню карту, і ми побачили, що після багатьох місяців обговорень відбудеться анбандлинг Нафтогазу, і це відкриє шлях для нового оператора газотранспортної системи, який буде повністю сертифікований у відповідності з законодавством ЄС", - заявив Шефчович.

Він нагадав, що майбутній оператор ГТС буде новим партнером Газпрому в переговорах за контрактом про транзит.

"Я також ціную той факт, що новий виконавчий директор компанії, яка зараз формується і яка буде сертифікована, саме пізніше, в грудні, також був присутній і брав участь у переговорах", - додав віце-президент ЄК.

Нагадаємо, глава Міністерства енергетики та навколишнього середовища України Олексій Оржель зазначив, що "переговори були конструктивними, сторони чують одна одну".

Міністр енергетики Росії Олександр Новак також назвав тристоронні переговори "конструктивними вперше за багато років". На сьогоднішній зустрічі конкретні обсяги не обговорювалися, були порушені тільки правові питання, додав він.

    Реклама на dsnews.ua