• USD 27.3
  • EUR 32.5
  • GBP 37.9
Спецпроєкти

Людина Григоришина заблокував роботу НКРЭКУ

Реклама на dsnews.ua
З 13 листопада Національна комісія з регулювання енергетики і комунальних послуг не може приймати рішення з-за того, що один з її членів - Борис Циганенко - пішов у відпустку по хворобі

Про це пише економічний журналіст Сергій Головньов в статті на сайті Бізнес Цензор, передає "ДС".

Видання вказує, що до призначення в НКРЭКУ Циганенко був директором ТОВ "Енерджі Консалтинг", яке контролюється олігархом Костянтином Григоришиним.
Саме Циганенко займався в Комісії питаннями, пов'язаними із закупівлею трансформаторів держкомпанією "Укренерго" у "Запорізького трансформаторного заводу" (ЗТР) Костянтина Григоришина.

Скандал з цією закупівлею розгорівся влітку 2015 року. У результаті менеджмент "Укренерго" був змінений. Пост керівника покинув Юрій Касич, який до цього керував обленерго Григоришина. А трансформатори були куплені за ціною, що в два рази нижче заявленої.

Видання звертає увагу, що, якщо до своєї ротації 26 листопада Циганенко не вийде з лікарняного, країна як мінімум на 2,5 місяця (до березня) залишиться без енергетичного Регулятора.

Нагадаємо, Комісія складається з семи осіб. Зараз в НКРЭКУ працюють лише 4 члени з 7 - мінімально можлива кількість комісіонерів, необхідних для прийняття рішень.

Президент України Петро Порошенко указом від 23 березня 2017 року затвердив план ротації голови та членів НКРЭКУ, згідно з яким звільнення у строк не пізніше шести місяців з дня набрання чинності закону про НКРЭКУ підлягають Юрій Голляк та Володимир Євдокимов; у термін не пізніше 12 місяців - Вікторія Морозова і Борис Циганенко; у термін не пізніше 18 місяців - Руслан Машлякивский і голова НКРЭКУ Дмитро Вовк. Наприкінці травня президент звільнив Юрія Голляка і Володимира Євдокимова з посади членів НКРЭКУ.

Члени НКРЭКУ повинні відбиратися номінаційної комісією у складі п'яти чоловік: двох представників делегує президент, двох - парламент (від комітету ПЕК і комітету ЖКГ), одного - Кабінет міністрів. Глава НКРЭКУ буде обиратися членами комісії на закритому голосуванні, переобрання голови - кожні два роки після затвердження першого складу комісії.

Президент України Петро Порошенко 17 листопада обрав Василя Котка і Семена Поташника своїми представниками в конкурсній комісії з відбору кандидатів на посади членів НКРЭКУ.

Раніше своїх представників у номинационную комісію відібрали Верховна Рада (Світлана Голікова і Василь Яструбинський) та Кабінет міністрів (Микола Ницак).

НКРЭКУ регулює ринки електроенергії, газу, тепла та комунальних послуг з річним обсягом близько 450 млрд грн. Комісія видає ліцензії, затверджує тарифи та інвестпрограми для ліцензіатів.

    Реклама на dsnews.ua