• USD 27.8
  • EUR 33.5
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Чиновники НБУ не реструктуризують борги компаній, адже це не в їх інтересах, - експерт

Національний банк України може відмовити у реструктуризації боргу підприємствам, оскільки чиновники приймають рішення, виходячи з власних, а не державних інтересів
Національний банк України може відмовити у реструктуризації боргу підприємствам
Національний банк України може відмовити у реструктуризації боргу підприємствам
Реклама на dsnews.ua

Про це розповів директор Інституту вільної економіки Михайло Чернишов, повідомляє "ДС" з посиланням на УНІАН.

"Якщо б у подібній суперечці брали участь приватні власники, то обидві сторони були б зацікавлені прийти до економічно доцільному рішенню. Якщо б таке економічно доцільно рішення полягало в реструктуризації боргу, то приватні власники прийняли саме таке рішення. У цьому можна навіть не сумніватися. Чиновники ж керуються зовсім іншими принципами. Не тому що вони погані люди. Просто коли людина перебуває на державній посаді, на нього діють зовсім інші економічні стимули", - вважає Чернишов.

За його словами, держслужбовцю не важливо, що буде навіть в перспективі декількох років, оскільки він може до того часу бути на іншій посаді.

"По-друге, витрати і збитки, що хтось, наприклад держава, зазнає через його неправильне, у тому числі корупційного рішення, ніяк не відбиваються на самому чиновника. У нього не буває збитків. У нього можуть бути тільки прибуток. Така специфіка держави. Іншими словами, нам тільки здається, що чиновники беруть нелогічні рішення. Насправді, такі їх рішення є цілком логічними і економічними виправданими з їх точки зору", - сказав директор Інституту вільної економіки.

    Реклама на dsnews.ua