• USD 36.6
  • EUR 39.3
  • GBP 45.6
Спецпроєкти

"Дарниця" виграла у родини Безпалько, яка контролює Борщагівський хіміко-фармацевтичний завод, суд в Лондоні, - блогер

Стало відомо, що "Дарниця" виграла суд у Борщагівського хіміко-фармацевтичного заводу у Високому суді справедливості в Лондоні

Реклама на dsnews.ua

Про це повідомляє блогер Петро Охотін.

Він підкреслив, що "Дарниця" – найбільший офіційний акціонер БХФЗ. Має 31% акцій, який вона купила на аукціоні. Родина Безпалько керує БХФЗ з 1994 року. Контроль над ним вона отримала в результаті ваучерної приватизації.  

"Формально члени родини не фігурують серед акціонерів, але вважаються власниками більше ніж 50% акцій за допомогою офшорів. Журналісти пишуть, що Безпалько створили в Британії фірму-посередника "Метабей". І "Метабей" забирав комісійними 30% всіх коштів, які БХФЗ направлял за кордон для закупівлі сировини для ліків. Фактично, грабунок свого підприємства", — повідомив Охотін. 

За його даними, 6,8 мільйонів доларів підтверджених збитків отримала "Дарниця". Британський суд відреагував і арештував рахунки "Метабей". 

"Апеляцію від Безпальків суд не прийняв. І поставив їм відшкодувати "Дарниці" 250 тисяч фунтів. Поки це тільки за судові витрати і адвокатів", — зазначив блогер. 

За його словами, "Дарниця" подала в суд на Безпальок ще й в Києві. А разом з ними і на менеджерів "Метабей".  

Як відомо, у Господарському суді Києва за позовом "Дарниці" йде розгляд справи про відшкодування 6,8 млн доларів. Відповідачами виступають, крім Безпальків, ще пʼять топ-менеджерів БХФЗ.  

"Гадаю, київський суд винесе вирок, подібний до британських. Шахраїв потрібно карати. Особливо тих, кому байдуже кого "кидати" — чи західних партнерів, чи вітчизняних", — впевнений Охотін.

Редактор: Сергій Єфремов
    Реклама на dsnews.ua