• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

"Датагруп" отримала кредит у розмірі $65 млн на прискорення розвитку

Компанія "Датагруп", яка є одним з провідних провайдерів волоконно-оптичної інфраструктури та цифрових послуг в Україні, купує провідного українського провайдера послуг платного телебачення та кабельного швидкісного Інтернет-доступу в роздрібному сегменті компанію "Воля". Фінансування для цієї угоди забезпечує Європейський банк реконструкції та розвитку (ЄБРР)

Реклама на dsnews.ua

ЄБРР надає кредит у розмірі $65 млн у гривневому еквіваленті компанії "Датагруп", мажоритарним власником якої є фонд під управлінням компанії "Horizon Capital". Кредитні кошти насамперед будуть використані для придбання компанії "Воля", що дозволить створити більш потужного і конкурентоспроможного телекомунікаційного оператора з кращою якістю послуг та ширшим їхнім набором.

Керуючий директор ЄБРР у країнах Східної Європи та Кавказу Маттео Патроне сказав: "Ми в ЄБРР віримо у те, що технології здатні міняти світ на краще. Подальша цифровізація України вимагатиме масштабних інвестицій у розширення покриття, підвищення швидкості та покращення якості. Українські споживачі незабаром відчують позитивні результати об’єднання компаній "Датагруп" і "Воля". Нова компанія інвестуватиме в кращу інфраструктуру, інновації та відмінне обслуговування клієнтів, завдяки чому нам усім буде легше зв’язуватися один з одним".

Засновник та Головний виконавчий директор "Horizon Capital" Олена Кошарна зазначила: "Ми дуже раді, що ЄБРР підтримав наше бачення перспективності об’єднання компаній "Датагруп" і "Воля". Це злиття створить достатньо масштабну платформу, яка є необхідною для залучення суттєвих капітальних інвестицій в модернізацію української інфраструктури "останньої милі" та загальнодержавної волоконно-оптичної інфраструктури. ЄБРР – цінний партнер "Horizon Capital" та наших портфельних компаній, який надає кредити на розширення та збільшення виробничих потужностей, фінансує придбання компаній для подальшого зростання, а також робить внески до наших фондів з метою залучення приватного капіталу в даний регіон. Успіх "Датагруп" і "Волі" сприятиме підвищенню інвестиційної привабливості України та зростанню обсягу прямих іноземних інвестицій". 

Генеральний директор та акціонер "Датагруп" Михайло Шелемба сказав: "Ми раді оголосити про співпрацю з ЄБРР, результатом якої стало отримання фінансування на суму $65 млн. Ці кошти будуть інвестовані у бізнес для підтримання його зростання та розвитку – придбання компанії "Воля" та повномасштабну модернізацію мережі. Це фінансування підтримує наші плани розвитку і дозволить зробити нашу мережу найсучаснішою на телекомунікаційному ринку України, підняти якість послуг на новий рівень і перевищити очікування споживачів в якості їхнього надійного партнера. Ми вважаємо, що це лише початок довгострокової співпраці з ЄБРР і з нетерпінням чекатимемо на численні нові можливості та масштабні проєкти у майбутньому".

У рамках співробітництва з ЄБРР "Датагруп" також зобов’язалася розширити свою програму стажувань та пропонувати більше можливостей для навчання та працевлаштування українській молоді.

ЄБРР є найбільшим інституційним інвестором в Україні. Лише за останні 2 роки Банк узяв на себе зобов’язання щодо надання €2 млрд для української економіки. Ці інвестиції поєднуються з підтримкою змін у законодавстві та політиці, спрямованих на боротьбу проти корупції, підвищення ефективності управління на державних підприємствах, реалізацію структурних реформ та створення більш прозорого бізнес-середовища.

"Horizon Capital" є провідною інвестиційною компанією в Центрально-Східній Європі, яка управляє чотирма фондами прямих інвестицій (більше 40 інституційних інвесторів з капіталом 350 млрд дол) з активами понад 850 мільйонів доларів та понад 25-річним інвестиційним досвідом у регіоні. Компанія є активним інвестором та підтримує підприємців–візіонерів, які трансформують бізнес-середовище в Україні та регіоні. "Horizon Capital" відома своєю сильною командою, відданістю принципам прозорості, корпоративного управління, сприянням зростанню вартості компаній та історією успішних інвестицій.

"Датагруп" - всеукраїнський оператор зв’язку для бізнесу та дому. Компанія надає широкий спектр послуг для бізнесу, включаючи побудову корпоративних мереж, інтернет-послуги та телебачення, доступ до банківських послуг, кібербезпеку та захист від DDoS-атак, послуги телефонії та аутсорсинг контакт-центрів, хмарні послуги та послуги дата-центру. Для приватних користувачів "Датагруп" надає послуги доступу в інтернет, телебачення й телефонії. Наразі "Датагруп" демонструє одні з найвищих темпів зростання на вітчизняному ринку телекомунікаційних послуг.

    Реклама на dsnews.ua