• USD 27.4
  • EUR 32.4
  • GBP 35.9
Спецпроєкти

Довгострокові договори дозволять "Укрзалізниці" виставляти свої умови постачальникам, - експерт

Реклама на dsnews.ua
Перехід АТ "Укрзалізниця" на практику укладення довгострокових договорів з постачальниками товарів і послуг дозволить державної залізничні компанії виставляти їм свої умови

Таку думку в коментарі ЦТС висловив Олексій Ижак, директор Центру аналізу та прогнозування.

"Якщо УЗ укладає довгостроковий контракт з постачальником того чи іншого товару, то це не означає автоматичної покупки всього законтрактованого обсягу. По суті, це можна назвати меморандумом про наміри або рамковим договором, які, в свою чергу, регулюються допсоглашениями", - зазначив він.

Експерт нагадав, що в 2019 році "Укрзалізниця", уклавши контракт з Крюківським вагонобудівним заводом на поставку п'яти дизель-поїздів, просто відмовилася викуповувати продукцію. "Свою позицію залізничники мотивували тим, що у них немає коштів на купівлю поїздів в даний момент. Тобто, таким чином, УЗ може гнучко підходити до закупівлі будь-яких товарів і замовляти їх при виникненні потреби", - пояснив Ижак.

Крім того, за його словами, "довгий контракт" разом з додатковими угодами дозволять "Укрзалізниці" управляти ціною закупівлі. "Ось недавній приклад. У травні цього року УЗ закупила 6 тис. т дизельного палива за рамковою угодою, яка була укладена в квітні, заощадивши понад 9 млн грн. Як це працює? Закупівельники перед відвантаженням виходять на постачальників "пального" і виторговують ціну нижче середньоринкової", - говорить директор Центру аналізу та прогнозування.

Олексій Ижак зазначив, що подібна практика довгострокових договорів є нормою для всіх європейських залізниць. "По суті, така бюрократична махіна, як "Укрзалізниця", переходить на прозорі і світові стандарти корпоративного управління. Образно кажучи, керівництво УЗ зараз на правильному шляху", - констатував експерт.

На початку червня поточного року "Укрзалізниця" виступила з заявою, в якій повідомляла, що компанія почала впроваджувати практику довгострокових договорів на критичну продукцію, зокрема, колеса, бандажі, гальмівні колодки і т. д.

    Реклама на dsnews.ua