• USD 27.6
  • EUR 33.4
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Дві компанії мільярдера Григоришина почали процедуру банкрутства

Реклама на dsnews.ua
Компанії російсько-українського мільярдера Костянтина Григоришина "Запоріжтрансформатор" і "Луганське енергетичне об'єднання" ініціювали процедуру банкрутства

17 жовтня Господарський суд Запорізької області відкрив провадження у справі про банкрутство "Запоріжтрансформатор" за ініціативою самого підприємства, інформує "ДС" з посиланням на Finbalance.

Згідно з матеріалами суду, "Запоріжтрансформатор" звернулось в суд з відповідною заявою, посилаючись на те, що "фінансовий стан підприємства має всі ознаки неплатоспроможності, в даний час боржник знаходиться в стані, коли задоволення вимог одного або кількох кредиторів приведе до неможливості виконання грошових зобов'язань боржника в повному обсязі перед іншими кредиторами".

Згідно інформації підприємства, на кінець 2018 року його заборгованість перед банками становила 8,87 млрд грн.

При цьому заявлена сума позаоборотних активів склала 2,36 млрд грн, а оборотних активів - 1,77 млрд грн.

За даними "Запоріжтрансформатор", підприємство постачає обладнання в 88 країн. Загальна чисельність персоналу - 2,5 тис осіб.

18 жовтня Господарський суд Луганської області відкрив провадження у справі про банкрутство ТОВ "Луганське енергетичне об'єднання" за заявою самого підприємства.

У 2017 році в "ЛЕО" заявляли про борг споживачів з окупованого Донбасу за поставлену електроенергію на 5 млрд грн, у свою чергу компанія повинна була держпідприємству "Енергоринок" 5,2 млрд грн.

Обидві компанії входять до групи "Енергетичний стандарт" Костянтина Григоришина.

У держреєстрі кінцевим бенефіціаром "Запоріжтрансформатора" числиться однокласник бізнесмена і менеджер швейцарського офісу Energy Standard Group Леонід Пивоварів (Швейцарія), а ЛЕО - болгарин Максим Марков.

Лондонський арбітраж раніше визнав, що реальний власник цих активів - Григоришин.

    Реклама на dsnews.ua