• USD 28.2
  • EUR 32.9
  • GBP 36
Спецпроєкти

Експедитори вимагають від керівництва ГФС навести порядок на Одеській митниці

Митні експедитори з Одеси закликають нове керівництво Державної фіскальної служби і Державної митної служби України зупинити корупцію на Одеській митниці
Реклама на dsnews.ua

Про це заявила заступник директора компанії "Макотрейдинг" Вікторія Пикшрене сьогодні на прес-конференції в УНІАН.

Зокрема, вона сказала, що в даний час 90% тканин, які завозяться в Україну, оформляються тільки в одному місці - на ВМО №1 (ВМО - відділ митного оформлення) митного поста "Чорноморський" в Одесі. При цьому, за наявною у неї інформацією, керівництво Одеської митниці лобіює інтереси певних митних брокерів, які отримують монопольне право на оформлення вантажів тканин через цей ВМО. Всі інші брокери практично не мають можливості займатися митним оформленням тканин.

"А якщо такий "незручний" для керівництва Одеської митниці брокер береться це зробити, йому тут же штучно створюються труднощі в роботі: вантаж починають особливо ретельно оглядати, проводяться постійні перевірки з відбором зразків і т. д. В результаті брокер на оформлення вантажу тканини замість 4 годин може витратити 2-3 тижні, а то й більше, - констатувала Ст. Пикщрене. - Це веде до додаткових витрат брокера, оскільки він оплачує розвантаження і завантаження контейнера, а тканину під час цих операцій псується і втрачає зовнішній вигляд. В результаті послуга брокера з розмитнення вантажу тканини, що стоїть зазвичай $100, обходиться власнику вантажу в $1000. Це робиться тільки з однією метою - щоб терміни оформлення тканин були затягнуті, щоб власник тканини отримав від брокера неякісний сервіс, ніс додаткові витрати, і, в підсумку - щоб брокеру в майбутньому було нецікаво брати до оформлення тканини".

На думку Вікторії, на сьогодні така ситуація є глобальною проблемою. "І я вважаю, що керівник Одеської митниці Володимир Передерій не може не помічати, що вся тканина, яка приходить в Одесу, у нього оформляється на одній посаді, на одному терміналі. Це неможливо не помічати. Щоб не бачити цього, потрібно або абсолютно не займатися своєю митницею, або потрібно бути зацікавленим у цьому", - констатувала заступник директора компанії "Макотрейдинг".

Вікторія Пикшрене озвучила свою версію того, чому на Одеській митниці таким чином монополізоване митне оформлення тканин. Митні мита на тканини складають залежно від їх виду 0%, 5% або 8%. Однак сьогодні 70-80% тканин, які оформлюються через ВМО№1, після аналізу зразків у лабораторії, в результаті розмитнюються за нульовою мито незалежно від того, яка тканина була в контейнері в дійсності. "Відповідно, на кожному контейнері різниця в платежах становить від $800 до $1 тис., які брокер залишає собі. Напевно, цих грошей вистачає, щоб зацікавити і керівника митниці, і ще когось, хто бере в цьому участь", - сказала вона.

За словами Вікторії, точної статистики, скільки контейнерів з тканинами оформляється на ВМО№1, у митних експедиторів немає. Але, за приблизними оцінками, у місяць тут проходить від 100 до 300 контейнерів з тканиною. "Це не маленькі гроші, які мав би отримати бюджет.

Вікторія Пикшрене зазначила, що нове керівництво ГФС і Митниці може легко перевірити інформацію про те, що левова частка тканин, які проходять через ВМО №1, оформляється з нульовим митом, і закликала провести службове розслідування.
Митні брокери поки не зверталися з цією проблемою в правоохоронні органи. Зараз вони чекають від керівництва ГФС і Митниці відповіді на два звернення. Але коли закінчиться передбачений законом термін, вони будуть ініціювати перевірки інших служб. "Є ДБР, куди варто звернутися, щоб вони провели розслідування. І, напевно, наступним нашим кроком буде саме це. Але ми сподіваємося, що нове керівництво ГФС не змусить нас звертатися в інші служби", - сказала вона.

    Реклама на dsnews.ua