• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Експерти передрікають падіння нафти нижче $10 за барель

Реклама на dsnews.ua
Погіршення прогнозів пов'язано з уповільненням економічного зростання в Китаї і перевиробництвом нафти

Аналітики одного з найбільших британських банків Standard Chartered дали самий песимістичний прогноз щодо падіння цін на нафту - на їхню думку, нафтова ціна може опуститися до $10 за барель. Про це повідомляє "ДС" з посиланням на РБК.

"Ми вважаємо, що ціни на нафту можуть опуститися до $10 за барель, перш ніж учасники ринку визнають, що все зайшло занадто далеко", - йдеться в прогнозі банку, який наводить Reuters.

Також агентство відзначає, що ряд інших банків (Barclays, Macquarie Bank of America, Merill Lynch і Societe Generalе) на цьому тижні погіршили свої прогнози по нафтовим цінам в 2016 році.

Зокрема, Barclays знизив свій прогноз на середню ціну на нафту в 2016 році на Brent і WTI до $37 - з $60 і $56 відповідно.

Як зазначається, погіршення прогнозів пов'язано з уповільненням економічного зростання в Китаї і перевиробництвом нафти. За словами аналітика Wood MacKenzie Крейга Макмахона, перевиробництво на нафтовому ринку зараз становить близько 1.5 млн барелів у день.

Нагадаємо, 12 січня контракти на нафту WTI з постачанням в лютому на Нью-йоркській товарній біржі (NYMEX) впали до ранку вівторка на 1,45% - до $30,95 за барель. Ціна лютневих ф'ючерсів на нафту Brent опустилася на лондонській біржі ICE Futures на 1,4% - до $31,10 за барель.

Читайте також:

Як повідомляла "ДС", за прогнозами трьох великих інвестиційних банків - Morgan Stanley, Goldman Sachs і Citigroup, нафту проб'є рівень $30 і в найближчій перспективі опуститься в район $20.

    Реклама на dsnews.ua