• USD 27.9
  • EUR 33.8
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Європа допоможе Херсонщині з будівництвом вітряної електростанції

Реклама на dsnews.ua
Європейський банк реконструкції і розвитку готовий профінансувати будівництво Дніпро-Бузької ВЕС на Херсонщині

Відповідне рішення прийнято в рамках кредитної програми USELF-III на 250 млн євро на підтримку розвитку відновлюваної енергетики в Україні, передає "ДС" з посиланням на "Економічну правду".

Дане питання рада директорів планує розглянути 13 березня 2019 року.

ЄБРР уточнює, що одержувачем коштів в рамках проектного фінансування виступає спеціально створене підприємство ТОВ "Дніпро-Бузька ВЕС", що належить трьом спонсорам цього проекту - Akuo Energy SAS (Франція), Saffelberg Investment NV і Aeolus Invest NV (обидва - Бельгія), яке буде займатися ним від девелопменту до управління після запуску.

Загальна вартість проекту ВЕС запланованою потужністю 110 МВт в с.олександрівка (Білозерський р-н Херсонської обл.) оцінюється в 188,64 млн євро. Можлива частка участі ЄБРР поки не розкривається.

Згідно з матеріалами Херсонської облдержадміністрації, в рамках проекту планується також будівництво ЛЕП 150 кВ до підстанції "Посад-Покровська" протяжністю 27,3 км

Як повідомлялося, ЄБРР схвалив нову програму USELF (Ukrainian Sustainable Energy Lending Facility)-III на 250 млн євро для підтримки приватних проектів у відновлюваній енергетиці в Україні 18 липня 2018 року.

Банк підтримує розвиток відновлюваної енергетики в країні в рамках програми USELF з 2009 року, однак термін її дії завершився 30 червня 2018 року, і USELF-III повинна замінити її.

За час дії першої програми банк профінансував проекти на загальну суму понад 100 млн євро для фінансування проектів загальною потужністю понад 150 МВт різних технологій відновлюваної енергетики. ЄБРР констатував, що в результаті розвитку сектора відновлюваної енергетики зростає інтерес до нього з боку великих міжнародних розробників, які готові реалізувати великі проекти в області ВДЕ.

ЄБРР також зазначає, що, незважаючи на значне зростання сектору в Україні, його частка залишається незначною - до 2%, тоді як Національний план дій з відновлюваної енергетики передбачає збільшення цієї частки до 11% до 2020 року і до 25% в 2035 році.

В рамках проекту USELF III ЄБРР також надасть Україні підтримку у розробці і реалізації наступної фази її механізму підтримки відновлюваних джерел енергії - з очікуваним впровадженням механізму конкурентних аукціонів.

    Реклама на dsnews.ua