• USD 27.8
  • EUR 33.4
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Європа вирішила розібратися в контрактах "Газпрому"

Єврокомісія (ЄК) має намір розкрити інформацію про комерційних контрактах "Газпрому" в Європі
Фото: glavnoe.ua
Фото: glavnoe.ua
Реклама на dsnews.ua

Відповідні поправки будуть внесені в закони, які повинні стати базовими документа для створюваного энергосоюза ЄС, передає "ДС" з посиланням на "Комерсант".

У розпорядженні видання опинилися два законопроекти. Один з них присвячений створення механізму обміну інформацією про угоди в сфері енергетики, а другий вносить зміни в Директиву про безпеку газових постачань від 2010 року.

Якщо буде прийнятий перший законопроект, країнам Євросоюзу заборонять укладати міжурядові угоди в енергетичній сфері без схвалення Єврокомісії. При цьому даний документ також зобов'яже всіх членів ЄС протягом трьох місяців надати ЄК інформацію про діючих міжурядових угодах.

Нововведення не поширюються на комерційні угоди, у зв'язку з чим Брюссель має намір зобов'язати всіх партнерів постачальників газу з-за меж ЄС надавати дані про своїх довгострокових угодах. Розкрити доведеться термін дії контракту, обсяги поставок газу і умови їх припинення.

"Якщо група осіб постачальника має контракти з групою осіб європейського покупця і такі контракти забезпечують понад 40 відсотків споживання газу у відповідній країні ЄС, покупець зобов'язаний звітувати не тільки перед місцевим регулятором, але і безпосередньо перед ЄК. По суті справи, з усіх зовнішніх постачальників газу такому критерію відповідають тільки поставки "Газпрому" в країни Центральної та Східної Європи", - зазначає видання.

Необхідність отримання контрактних даних ЕК пояснює загрозою перебоїв поставок газу з Росії. При цьому якщо Єврокомісія визнає, що угода може зашкодити безпеки поставок палива, вона зможе отримати доступ до всього контрактом цілком.

Читайте також:

    Реклама на dsnews.ua