• USD 36.6
  • EUR 35
  • GBP 38.7
Спецпроєкти

Європейці занепокоїлися тіньовим лобізмом і лісової корупцією в Україні, - ЗМІ

Реклама на dsnews.ua
У західній пресі активно обговорюють закон щодо збереження українських лісів, який фактично знищує внутрішній ринок деревини і ставить його під особистий контроль олігархів

В європейську пресу просочилася інформація про черговий корупційний скандал, який має всі шанси досягти міжнародного масштабу.

Видання EU Reporter опублікував статтю "Питання номер один між урядом України і його населенням", присвячена українській "лісовий проблеми", де йдеться про прийнятий Верховною Радою законопроект № 5495 "Про внесення змін до деяких законів України щодо збереження українських лісів і запобігання незаконного вивезення необроблених лісоматеріалів", передає "ДС".

Автори статті дотримуються думки, що суть прийняття цього законопроекту в тому, щоб знизити ціни на сировину і задовольнити тим самим інтереси олігархів.

До прийняття цього законопроекту лісгоспи, які є державними підприємствами, мали право вибору - продавати легально західним компаніям деревину за високою ціною з передоплатою і, відповідно, мати можливість певним чином розвиватися або ж продавати її місцевим виробникам у невеликих обсягах за низькими цінами. Прийнятий закон фактично залишає їм лише другу можливість.

Олігархам такий хід подій дозволить купувати сировину за собівартістю, не залишаючи навіть крихти ні лісгоспам, ні етнічних, ні місцевій природі, про яку нібито "печуться" депутати. І потім, ніхто на територію Євросоюзу не впустить ліс кругляк під кодом "дрова" - це придуманий міф деревообробників, щоб монополізувати ринок заборонити експортувати "дрова".

Мова йде саме про те, що закон відкриває всі двері окремим приватним підприємцям, наприклад, олігарху Леоніду Юрушеву, який має власний лісовий бізнес, а також Юрію Косюку, який нібито не проти цей бізнес придбати.

Про останньому автор повідомляє цікаві деталі, маловідомі нашому масовому читачеві: "Підприємець - людина, який зараз є доларовим мільярдером і постійно входить до 5-ти найбагатших людей України за версією Forbes (1 млрд доларів), неофіційно відомий як близький друг Петра Порошенка, з невісткою якого у Юрія Анатолійовича є спільний бізнес-проект, представлений останнього року в Давосі. Відомий як агробарон і один з найбільших латифундистів в Україні, Косюк займає ключові позиції в аграрному секторі за рахунок мінімальних податків, квот на експорт продукції і державні дотації з відшкодуванням ПДВ на суму 4,5 млрд гривень і це при тому, що всі інші агропромисловці не отримували суми більше, ніж 250 млн, хоча, найімовірніше, потребували в цьому більше".

Запропоновані законом зміни приведуть в кінцевому підсумку до хаосу та блокування на ринку. Новий закон не встановлює кримінальну відповідальність за незаконні рубки, а розмір адміністративної відповідальності зменшується. Видання відзначає, що подібні ініціативи українських парламентаріїв не рятують ліс, а фактично створює загрозу внутрішньому ринку деревини, ставлять його під особистий контроль олігархів.

Тепер єдина надія залишається на Президента України Петра Порошенка, який все ж може накласти вето на прийнятий закон і повернути його до Ради для "чесної" доопрацювання.

    Реклама на dsnews.ua