• USD 27.7
  • EUR 33.4
  • GBP 38.5
Спецпроєкти

Євросоюз і Японія створять найбільшу в історії ЗВТ

Реклама на dsnews.ua
Єврокомісія і влада Японії погодили створення зони вільної торгівлі, яка стане найбільшою у світі

Про це заявила член Єврокомісії з торгівлі Сесілія Мальмстрем, передає "ДС" з посиланням на "Інтерфакс".

В результаті його ув'язнення буде створена найбільша зона вільної торгівлі в світі. Країни, на частку яких припадає близько 30% світового ВВП, ліквідують 99% існуючих митних тарифів. Японія - друга з країн G7 після Канади, з якою Євросоюз досягає подібних домовленостей.

"Світу спрямований ясний сигнал про те, що ЄС і Японія прагнуть утримати світову економіку на шляху вільних, відкритих і справедливих ринків з ясними і прозорими правилами, які повністю дотримуються і підтримують наші цінності і допомагають у боротьбі зі спокусою протекціонізму", - йдеться в спільній заяві глави ЄК Жана-Клода Юнкера і прем'єр-міністра Японії Сіндзо Абе.

Незважаючи на оголошення, сторони не домовились про захист інвестицій - останньому перешкоду на шляху вільної торгівлі. Обговорення цього питання продовжиться вже в 2018 році..

"Ми домовилися, що нам потрібно ще трохи часу, щоб зрозуміти, як рухатися далі", - сказала з цього приводу Мальмстрем.

ЄС наполягає на застосуванні нової системи інвестиційних судів для врегулювання спорів (ICS), Японія віддає перевагу більш традиційною схемою врегулювання спорів між інвесторами та державою (ISDS). Цей механізм використовується в тих випадках, коли іноземні держави націоналізують майно інвесторів, приймають закони, що порушують міжнародні торгові угоди, або упереджено ставляться до компанії.

    Реклама на dsnews.ua