• USD 27.9
  • EUR 33.6
  • GBP 38.9
Спецпроєкти

Фонд гарантування вкладів "дозрів" до розширення реєстру вкладників банку "Михайлівський" та зупинив виплати

Реклама на dsnews.ua
Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) з 8 грудня 2016 року припинив виплати за Загальним реєстром вкладників ПАТ "Банк Михайлівський"

З 16 грудня виплати обіцяють відновити, але вже згідно з доповненим реєстру вкладників банку. Потерпілі вкладники та експерти запевняють, що спочатку затвердивши "усічений" реєстр вкладників ПАТ "Банк Михайлівський", ФГВФО порушив законодавство, намагаючись "заощадити" понад 1 млрд гривень.

Про це стало відомо з повідомлення офіційного сайту ФГВФО, інформує "ДС" з посиланням на КиевVласть.

"Виплата коштів буде відновлено не пізніше 16 грудня 2016. Протягом періоду 8-16 грудня 2016 відбудеться доповнення Загального реєстру вкладників, які мають право на відшкодування коштів за рахунок коштів Фонду гарантування вкладів фізичних осіб",- сказано в повідомленні.

ФГВФО також поінформував, що вступ в силу 19 листопада 2016 року Закону "Про внесення змін у деякі закони України щодо відшкодування фізичним особам через систему гарантування вкладів фізичних осіб шкоди, заподіяної зловживаннями у сфері банківських та інших фінансових послуг" вимагає реалізації рішення "про формування переліку фізичних осіб, прирівняних до вкладникам ПАТ "Банк Михайлівський" для включення їх до загального реєстру на виплати".

За даними Фонду гарантування, з 15 липня по 1 грудня 2016 року відшкодування вже отримали майже 22 тисяч вкладників банку на суму 1 млрд 290 млн гривень.

Зазначимо, вкладники, які мали на руках договору з ПАТ "Банк Михайлівський" та афілійованих з ним установами, з нетерпінням чекають отримання повного реєстру вкладників і сподіваються, що з 16 грудня виплати за оновленим реєстру відновляться.

"На сьогодні гроші від ФГВФО отримали далеко не всі люди, які мають на це право. За нашими підрахунками, в результаті постраждало близько 30 тисяч вкладників, і ФГВФО поки виплатив їм лише 40% від необхідного",- повідомив KV член ініціативної групи вкладників "Михайлівського" Григорій Лукашенко.

Вкладники "Михайлівського" впевнені, що в первісному реєстрі фізосіб, яким передбачена виплата від ФГВФО, не вистачає власників вкладів майже на 1 млрд гривень.

На думку експерта-економіста Олександра Охріменка, пауза у виплатах пов'язана не з доповненням списків вкладників, а з можливою відсутністю грошей у ФГВФО.

До того ж, експерт ставить під сумнів і законність початкового відмови ФГВФО включити вкладників, які розмістили вклади на рахунках фінансових компаній КІЦ і ІРЦ, до списків вкладників на погашення виплат. Це вже підтверджено декількома рішеннями судів, наприклад, від 30 листопада 2016-го.

Нагадаємо, в травні 2016 року Нацбанк визнав "Банк Михайлівський" неплатоспроможним. Хоча 27.04.2016 до Постанови НБУ №295 повідомлялося, що банк "Михайлівський" виконує план фінансового оздоровлення. За словами колишнього співвласника банку "Михайлівський", який офіційно вийшов зі складу власників банку 19.05.2016 року, за ці кілька місяців під "чітким керівництвом" НБУ вже вкрадено близько 230 млн гривень.

Важливо, що за даними НБУ, на 1 жовтня серед діючих банків, 3 банки мали від'ємне значення власного капіталу: банк "Траст" (- 69 млн гривень), Платинум Банк (- 162,5 млн гривень) і Артем-банк (- 179,3 млн гривень).

Примітно, що банки "Траст" і "Артем-Банк" в короткий термін були визнані неплатоспроможними.

    Реклама на dsnews.ua