• USD 28.6
  • EUR 34.2
  • GBP 38.1
Спецпроєкти

ДБР купило потужний телескоп за 17 тис. гривень і заявило, що він потрібен спецназу

Реклама на dsnews.ua

Державне бюро розслідувань купило телескоп SIGETA ME-200 203/800 EQ4 вартістю майже 17 тисяч гривень

Про це свідчить інформація, розміщена на сайті державних закупівель Prozorro, передає "ДС".

Так, тендер від ДБР виграв підприємець Микола Мироненко — відомство придбало у нього телескоп за 16 500 гривень. При цьому раніше Держбюро планувало витратити на цей апарат 19 220 гривень.

"Роздільна здатність даної моделі становить близько 0.6 кут. сек, проникаюча — 14 зв. вел. Цього достатньо для комфортного спостереження не тільки обʼєктів Мессьє, але і більш тьмяних астрономічних обʼєктів — слабких планетарних туманностей, спіральних галактик та іншого", — прокоментував це придбання адвокат Олег Шрам виданню APnews.

"Даний прилад дозволяє спецназу отримувати зображення з далеких відстаней", — прокоментували виданню "Страна" необхідність покупки цього апарату в пресслужбі ДБР.

На придбання відреагував одіозний нардеп від "Слуги народу" Максим Бужанський.

"Спецназу ДБР знадобився телескоп. Хочуть бачити на дуже великих відстанях. Я думаю, що їм так само потрібен міжгалактичний крейсер для прикриття спецназу і блокнот. Щоби вийшовши на орбіту Меркурія, можна було спокійно розглянути в телескоп і записати в блокнот всіх фігурантів кримінальних справ, що прогулюються набережною Круазетт", — іронічно висловився він на своєму Telegram-каналі.

    Реклама на dsnews.ua