• USD 29
  • EUR 32.3
  • GBP 38.8
Спецпроєкти

Глава наглядової ради Приватбанку пояснила, навіщо там потрібні іноземці

Реклама на dsnews.ua

Ні Міжнародний валютний фонд, ні іноземні уряди не намагаються прямо чи опосередковано контролювати націоналізований Приватбанк - тим більше через його наглядову раду

Про це заявила голова спостережної ради фінустанови Шерон Іски, передає "ДС".

"Всі чотири іноземця в наглядовій раді Привату - вихідці з різних країн. Ми не сприймаємо себе як іноземних ворогів. Ми тут запрошені експерти, найняті урядом, щоб захищати його інтереси, і докладаємо максимум зусиль", - сказала вона в інтерв'ю "НВ Бізнес".

За її словами, присутність іноземців у наглядовій раді Приватбанку необхідна, щоб Україна зробила "стрибок у світову економіку в найближчому майбутньому", а для цього їй потрібні люди, які вже робили це, допомагали створювати подібні системи по всьому світу".

"Сподіваюся нікого не образити, але іноземці трохи старші, тому у нас більше досвіду роботи в різних економічних реаліях і більше досвіду у вирішенні тих проблем, з якими зараз стикається українська економіка і Приватбанк. А ще на іноземців менше впливає система відносин, яка існує в Україні. Ми в меншій мірі схильні до ризику прямого або непрямого тиску. У нас немає політичних зв'язків чи інтересів. Ми тут з конкретною метою", - сказала Іски.

Вона також підкреслила, що мета ради - не тільки максимізувати ринкову вартість Приватбанку і його дивіденди, але підготувати банк до приватизації, домогтися відшкодування шкоди, заподіяної банку протиправними діями.

"Ці цілі визначені акціонером. Ми не вибираємо завдання, це робить акціонер - держава Україна", - сказала Іски.

Раніше повідомлялося, що позов Приватбанку до колишніх акціонерів, Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова, буде розглянуто у 2022 році.

    Реклама на dsnews.ua