• USD 36.6
  • EUR 36.1
  • GBP 41.1
Спецпроєкти

Гонтарєва була другою загрозою українській економіці після агресії Росії, - Бахматюк

Масове закриття комерційних банків, що стало результатом політики екс-глави Національного банку України Валерії Гонтарєвої, виявилося найбільшою помилкою в економічній політиці держави і завдало сильний шкоди економіці країни
Фото: Latifundist.com
Фото: Latifundist.com
Реклама на dsnews.ua

Про це в інтерв'ю Дмитру Гордону у програмі "Гордон" заявив власник групи компаній "Укрлендфармінг" Олег Бахматюк, передає "ДС".

"Я вважаю, що оцінку банкопаду скоро дадуть. Думаю, це сама безглузда річ, яка була зроблена в економічному плані на території України. Як би це не називали - прибиранням, очищенням - мене ніхто не переконає. Адже якщо хірург відтинає палець, коли в організмі гангрена, він рятує організм. Якщо ж він відрізує руки, ноги, вуха і залишає якийсь обрубок, то це не очищення, це робить неможливим подальше життя", - пояснив Бахматюк.

На його думку, тільки суперкритические фактори могли б виправдати такі дії НБУ, але їх не було.

"Я вважаю, що невиправдано ввести, наприклад, 300 млрд грн і повертати 1%. Я вважаю, що невиправдано знищити 40% ВВП, коли можна було обмежиться 12%. Тільки потрібно було ніжніше це робити", - додав бізнесмен.

Нагадаємо, що в 2014-2015 рр. були визнані неплатоспроможними понад 90 українських банків, активи яких, за даними НБУ, до кризи становили близько третини активів нашої банківської системи. У багатьох випадках власники скаржилися, що їм просто не дали можливості докапіталізувати і врятувати свої банки. Зокрема, в результаті дій НБУ закрилися і два банки, які належали Олегу Бахматюку - "Ві Ей Бі" і "Фінансова ініціатива". Він стверджує, що підстав для визнання їх неплатоспроможними не було.

    Реклама на dsnews.ua