• USD 28.2
  • EUR 34.2
  • GBP 38.6
Спецпроєкти

Держбюджет в Україні формується без економічної стратегії та будь-яких фільтрів, — Амелін

Реклама на dsnews.ua

В Україні відсутня економічна стратегія, тому кожне державне відомство під час формування державного бюджету направляє до Мінфіну свої "забаганки", доцільність яких оцінить неможливо

Про це сьогодні заявив керівник економічних програм Українського інституту майбутнього (UIF) Анатолій Амелін, інформує "ДС".

"Якби в Україні була б діюча економічна стратегія або гуманітарна стратегія, що є частиною національної стратегії, то нам було б просто зрозуміти, які ресурси нам потрібні для стратегічних цілей. Через те, що у нас немає стратегії, немає стратегічних цілей, кожне відомство придумує собі якісь плани, причому без конкретних цілей. Якщо немає конкретних цілей, то неможливо визначити ресурси. Проте, коли формується бюджет на наступний рік, кожне державне відомство подає так звані державні пропозиції, де вказує свої "хотєлкі". Фільтри для перевірки наскільки ці "забаганки" правильні або коректні, немає", — сказав Амелін в ході пресбрифінгу, трансляція якого йшла на сторінці UIF в Facebook.

Він зазначає, що всі свої пропозиції держвідомства направляють до Мінфіну, "де вони варяться з урахуванням деяких договорняків і корупційної складової".

"Сьогодні ми знову-таки бачимо, що державні органи замість того, щоб здійснювати цифровізацію, автоматизацію процесів, скорочувати штат і покращувати якість сервісу, нарощують витрати на персонал за рахунок податків українців. Ми знаходимося в ситуації, коли держава паразитує на бізнесі й українцях. Для того щоб стимулювати економіку, ми не запускаємо податок на виведений капітал, Мінфіну це вкрай невигідно, ми не запускаємо нульову декларацію, тому що це теж багатьом невигідно. Держава хоче продовжувати паразитувати на економіці й на держактивах, які, за великим рахунком, належать народу", — додав експерт.

    Реклама на dsnews.ua