• USD 26.8
  • EUR 31.9
  • GBP 37.4
Спецпроєкти

Хомутиннік знайшов третього покупця на свої аграрні активи

ПП "Альфа-Капітал" планує придбання агрохолдингу ТОВ "КаскадАгро" українського бізнесмена Віталія Хомутинніка

Віталій Хомутинник
Віталій Хомутинник
Реклама на dsnews.ua

Відповідне питання включене до порядку денного засідання Антимонопольного комітету 15 липня, передає "ДС" із посиланням на "Інтерфакс-Україна".

Зокрема, "Альфа-Капітал" планує отримати право придбати понад 50% в ТОВ "КаскадАгро" і ще 12 агрокомпаніях в Чернігівській і Сумській областях: ПСП "Агрофірма "Відродження", ПП "Сосницькі аграрні інвестиції", ПП "Червонянські аграрні інвестиції", СТОВ "Нива", ТОВ "Красноколядинське", ТОВ "Агродмитрівське", ТОВ "Україна", ПП "Коропські аграрні інвестиції" і ТОВ "Агро-Поліс", ПП "Червонослобідський-2", ПП "Засулля-5", ПСП "Агросвіт".

Згідно з єдиним Держреєстром юридичних та фізичних осіб, кінцевим бенефіціаром усіх агропідприємств є Віталій Хомутиннік.

За даними на сайті Cascade Investment Fund Хомутинніка, агрохолдинг "Каскадагро" має земельним банком в 43 тис.га, двома елеваторами загальною потужністю одноразового зберігання 105 тис. тонн і двома фермами.

За даними держреєстру, "Альфа-Капітал" — заснована у 2007 році агрокомпанія, що займається вирощуванням зернобобових і олійних культур. Її кінцевий бенефіціар — Олександр Павлюченко, який володіє також агропідприємствами ПП "Буряксівгосп цукрокомбінату ім. Халтуріна" та ТОВ "Агрофірма "Куликове" в Полтавській області.

Нагадаємо, в лютому АМКУ вже надавав дозвіл на придбання вищевказаних агрокомпаній Хомутинніка люксембурзькій компанії Kernel Holding S. A. Андрія Веревського.

У серпні 2020 року АМКУ надав дозвіл на купівлю цих же 13 підприємств у Києві, Чернігівській та Сумській областях громадянину Франції Олександру Гарезу через підконтрольну йому компанію Agartha Fund L.P. (ОАЕ).

Cascade Investment Fund Хомутинніка володіє 6,59% акцій агрохолдингу "Кернел", а також низкою активів в аграрній сфері.

    Реклама на dsnews.ua