• USD 29.3
  • EUR 31.3
  • GBP 36.8
Спецпроєкти

І нехай вся ОПЕК почекає: Експортери нафти сподіваються на компроміс з Росією

Реклама на dsnews.ua
Організація країн-експортерів нафти (ОПЕК) на зустрічі в четвер, 6 грудня, сподівається домовитися про скорочення видобутку до 1,5 млн барелів на день

Про це повідомив міністр енергетики Саудівської Аравії Халід аль-Фалих, передає "ДС" з посиланням на Reuters.

Однак, за його словами, угоди може не бути, якщо не вдасться досягти компромісу з Росією, яка не є членом ОПЕК.

Зараз Організація чекає відповіді від міністра енергетики РФ Олександра Новака, раніше відлетів з Вени для можливих переговорів з президентом Володимиром Путіним. Він повинен повернутися за стіл переговорів у столиці Австрії у п'ятницю, 7 грудня.

ОПЕК, як відомо, намагається підтримати ціни на нафту, які з жовтня знизилися майже на третину. У той же час, президент США Дональд Трамп зажадав від ОПЕК знизити вартість нафти, відмовившись від скорочення видобутку.

Відповідаючи на питання, чи може ОПЕК не досягти угоди, аль-Халід сказав, що всі варіанти можливі. Обговорювані обсяги скорочення видобутку нафти - від 0,5 млн до 1,5 млн барелів на добу, але прийнятним буде і показник в 1 млн барелів, додав саудівський міністр.

Між тим, ф'ючерси на нафту марки Brent впали на 3% - нижче $60 за барель на тлі побоювань про те, що ОПЕК може не досягти угоди.

Що стосується РФ, то члени Організації можуть скоротити видобуток на 1 млн барелів на добу, якщо Росія у свою чергу погодиться скоротити видобуток на 150 тис. барелів. Якщо дасть добро на 250 тис. барелів, то в цілому експортери нафти можуть досягти зменшення виробництва в розмірі 1,3 млн барелів на добу.

Однак Новак заявив в четвер, що Росії буде складніше, ніж іншим виробникам, скоротити видобуток нафти взимку з-за більш холодного клімату.

Нагадаємо, в листопаді ОПЕК спрогнозувала зниження попиту на нафту в наступному році. Зокрема, аналітики ОПЕК вважають, що попит на нафту щодня буде становити близько 1,29 млн барелів, що на 70 тис. менше, ніж у липневому прогнозі організації в 1,45 млн б/д.

    Реклама на dsnews.ua